YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karayılan talimat verdi, canlı bombalar harekete geçti
Terör örgütü PKK liderlerinden Murat Karayılan'ın "Ölümsüzler taburu ile metropollerde saldırırız" tehdidinin ardından harekete geçen istihbarat birimleri kullanılacak teröristleri tespit etti. Ölümsüzler Taburu'nda ölümcül hastalığı olanlar kullanılıyor.
Karayılan talimat verdi, canlı bombalar harekete geçti
17 Ekim 2015 / 11:28 Güncelleme: 17 Ekim 2015 / 11:33

İstihbarat birimlerinin yaptığı çalışma sonucu terör örgütü PKK'nın yeni geliştirdiği hain taktik açığa çıkarıldı.

PKK'ya yönelik operasyonlar üzerine örgüt ağır darbe aldı. Sığınak, silah cephanelikleri, kampları ve lojistik desteklerine yönelik etkili operasyonlar üzerine PKK liderlerinden Murat Karayılan 28 Eylül'de bir açıklama yaptı.

Operasyonların devam etmesi halinde, "Ölümsüzler Taburu" adlı grubun metropollerde silahlı ve bombalı eylemler gerçekleştireceği tehditlerinde bulunmuştu.

İstihbarat birimleri örgütün sözde özel kuvvetler bünyesinde, "Ölümsüzler Taburu veya Önderlik Taburu" adını verdikleri bir birim oluşturdukları belirlendi. Bu birimlerde ölümcül hastalardan oluşanların görevlendirildiği saptandı.

Örgütün 5 - 10 Mayıs 2011'de yapılan KONGRA-GEL Genel Kurulu'nda gerçekleştirilen, "Önderliğe dönüş gelişebilecek her türlü yönelimlere karşı 'Ölümsüzler Taburu'nun devrede tutulması" kararını aldığına dikkat çekilerek, bu tarihten sonra gerçekleştirilen saldırılara yer verildi.

Ölümsüzler Taburu'nun 25 Mayıs 2012'de Kayseri'nin Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araç ile yapılan saldırıda 1 polisi memurunu şehit ettiği 6 polis ile 8 vatandaşın yaralanmasına yol açtığı kaydedildi. 

 

SABAH

Anarşi ve bozgunculuğu Kur'an men ediyor
 // Abdullah
Masum ve mazlumların kanına girerek rant devşirenlerle bunlara söylem ve eylem olarak destek verenler bir gün tarih önünde hesap verecekler...
17 Ekim 2015 12:56
1
 // 1
spartayi çok izlemiş bunlar Osmanlı tokadını tattirmak lazım bunlara...
17 Ekim 2015 12:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler