YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karayılan açıklaması
İçişleri Bakanı İdris Naim şahin, PKK'nın Kandil'deki liderlerinden Murat Karayılan'ın yakalandığı iddialarıyla ilgili yaptığı açıklamada "Bilgi henüz teyit edilmedi"dedi. Dışişleri Bakanı Davutoğlu ise İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salih'le görüştü.
Karayılan açıklaması
14 Ağustos 2011 / 14:37 Güncelleme: 14 Ağustos 2011 / 15:44

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, terör örgütü elebaşı Murat Karayılan'ın yakalandığı iddialarıyla ilgili, ''Bizim açımızdan henüz teyit edilmemiş bir bilgidir'' dedi.

Diyarbakır'dan polis helikopteri ile Hakkari'ye gelen Bakan Şahin, Vali Muammer Türker ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Daha sonra Valilik binasına geçen Şahin, polis merasim mangasını selamladı.

Bu sırada gazetecilerin, terör örgütü elebaşı Murat Karayılan'ın İran istihbarat birimlerince yakalandığı iddialarıyla ilgili sorusu üzerine Bakan Şahin, ''Bizim açımızdan henüz teyit edilmemiş bir bilgidir'' yanıtını verdi.

Şahin daha sonra Vali Türker'i makamında ziyaret etti.

Bakan Şahin ile birlikte Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu ile Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar da Hakkari'ye geldi.

İRAN: KARAYILAN'LA İLGİLİ ELİMİZDE BİLGİ YOK

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi ile görüştüğü ve Salihi'nin PKK elebaşısı Murat Karayılan'ın İran tarafından yakalandığına ilişkin ellerinde bir biligi bulunmadığını söylediği öğrenildi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Davutoğlu, bugün İran Dışişleri Bakanı Salihi'yi arayarak, Karayılan'ın yakalandığı haberlerini sordu. Salihi'nin Davutoğlu'na, ellerinde Karayılan'ın yakalandığına ilişkin bilgi olmadığını söylediği bildirildi.

Aynı şekilde Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi de İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi ile konuştu. Burucerdi'nin bu görüşmede büyükelçiye, "Karayılan'ın yakalandığını söylemediğini" aktardığı öğrenildi. 

Pkk başı yakalanmış2
 // Necdet
Buna herhalde içerideki hain işbirlikçileri üzülmüştür. Utanın zira bugüne kadar akıttığınız kanlar sizi öbür tarafta boğacaktır. İran yakaladıysa helal olsun, onlarda bizim kardeşimiz. Buna başka açılardan bakmak yanlıştır. İki devlet ortak operasyonlarla bunlara karşı hareket etmelidir. Şimdi bir de çevir gazı yanmasın yapıp bu Karayılan değildir diye muhabbet ediyorsunuz. Siz yakalıyamadınız diye mi? Çok üzücü bir durum. Artık atı alan üsküdar...
14 Ağustos 2011 16:37
Pkk başı yakalanmış
 // Necdet
Sevinin sizin yapamadığınızı İran yapmış daha ne istiyorsunuz? Şimdi bu hoşunuza gitmedi yoksa siz el altından bunu destekliyor musunuz da bundan hoşnut olmadınız. Bırakın İran assın bunu. Bize verdiği zararı unuttunuz herhalde? Yerine illaki bir başka sapık gelecektir. Siz de onları halledin. Adam size bir iyilik yapmış daha ne istiyorsunuz? Ha, sizin beceriksizliğiniz ortaya bir daha çıktı o doğru! Ya da iş birlikçiniz yakalndığı için mi üzülüyorsunuz? Bu...
14 Ağustos 2011 16:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler