YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karargah'ta sıkı denetim
Karargah girişinde kimlik kontrolünü inzibat subayı yapmaya başladı
Karargah'ta sıkı denetim
28 Aralık 2009 / 18:03 Güncelleme: 28 Aralık 2009 / 18:06

Özel Kuvvetler'e bağlı Seferberlik Bölge Başkanlığı'nın bulunduğu sokağa giriş yapan araçlar ve içinde bulunanların kimlik kontrolünü daha önce erler tarafından yapılırken, şimdi bir inzibat subayı tarafından yapılıyor.
 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla ilgili olarak Seferberlik Bölge Başkanlığı'nda yapılan üçüncü arama halen devam ediyor. Bugün saat 11.30 başlayan arama hala sürüyor. Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın kalbi sayılan 'kozmik oda'daki aramayı yapan Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hâkimi Kadir Kayan'a soruşturma savcısı Mustafa Bilgili, diğer savcılar, Terörlü Mücadele Bağlı Polisler askerî savcı ve bir subay eşlik ediyor. Gizli belgelerin bulunduğu belirtilen kozmik odaya giren ağır ceza hâkimi, her şeyi tutanağa geçiriyor. Bütün süreç kameraya kaydediliyor.
 

KİMLİK KONTROLLERİNİ SUBAY YAPIYOR
 

Seferberlik Bölge Başkanlığı'nda sabah saatlerinde başlayan arama nedeniyle Askerleri bölgede geniş güvenlik tedbiri alındığı görülüyor. Arama yapılan yerin tek girişi konumundaki sokağa sabah gelen araçlar ve içinde bulunanların kimlik kontrollerini erler yapıyordu. Ama ilerleyen saatlerde oluşturulan arama noktasına askeri inzibatlar geldi. Askeri tesislerin bulunduğu bölgeye giriş yapan araçlardaki kişilerin kimlikleri bir subay tarafından bizzat kontrol edilmeye başlandı.
 Sokakta medya mensuplarının canlı araçlarının yoğunluğu nedeniyle trafik akışında bir aksaklık olmaması için de Ankara Emniyeti tarafından trafik polisleri görevlendirdi. CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler