YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karargahta 4. arama başladı!
Karargahta 4. arama başladı!
29 Aralık 2009 10:23
Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı'ndaki üçüncü aramanın sona ermesinin üzerine dördüncü arama başladı. Üçüncü arama tam 15 saat sürmüştü...

Ankara'da, 19 aralıkta 2 askeri personelin kuşku üzerine yakalanıp daha sonra serbest bırakılmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında, Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı'ndaki üçüncü aramanın sona ermesinin ardından çok da bir zaman geçmeden dördüncü arama başlatıldı...

Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı Seferberlik Tetkik Kurulu'nda yapılan inceleme yeniden başladı. Hakim ve savcılar 4. kez karargaha giriş yaptı.

3. ARAMADAN BAZI NOTLAR...

Terör suçlarına bakmakla görevli özel yetkili Cumhuriyet Savcılarının isteği üzerine, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi yedek yargıçlığının verdiği arama izni doğrultusunda dün sabah 11.40'ta Balgat Kirazlıdere mevkisinde bulunan Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı'nda üçüncü kez arama başlatılmıştı.

Soruşturmayı yürüten savcılar ile arama kararını veren yedek yargıcın katıldığı çalışmalar, saat 02.25'te sona erdi. Aramalarda, merkez komutanlığı görevlileri de bulundu.

Ankara'da, 19 aralıkta 2 askeri personelin kuşku üzerine yakalanıp daha sonra serbest bırakılmasının ve Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı'nda ilk yapılan aramanın ardından Genelkurmay Başkanlığı'nca yapılan açıklamada, 8 askeri personelin gözaltına alındığı açıklanmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler