YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Karar siyasi değil insani amaçlıdır'
'Karar siyasi değil insani amaçlıdır'
'Karar siyasi değil insani amaçlıdır'
05 Kasım 2007 / 17:26 Güncelleme: 00 0000 / 00:00
DTP Irak'a gitmekle ilgili kendunu savundu. Grup Başkanı Ahmet Türk, ''Milletvekillerinin Irak'a gitmesinde grup kararı aldık' dedi...
DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, ''Milletvekillerinin Irak'a gitmesinde grup kararı aldık. Bu karar siyasi değil insani amaçlıdır'' dedi. Türk, Parlamentoda bazı gazetecilerin Dağlıca'daki terörist saldırılarının ardından irtibat kesilen 8 Türk askerinin Türkiye'ye getirilmesi süreciyle ilgili Başsavcılığın, Irak'ın kuzeyine giden DTP Van Milletvekili ve Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk ve Siirt Milletvekili Osman Özçelik hakkında, Terörle Mücadele Kanunu ve Türk Ceza Kanunu çerçevesinde inceleme başlatmasına ilişkin sorularını cevaplandırdı. Ahmet Türk, ''Milletvekillerinin Irak'a gitmesinde grup kararı aldık.

Bu karar siyasi değil, insani amaçlıdır. 3 arkadaşımız, grup kararıyla gitti. Biz tamamen olayın insani boyutuyla alakalı karar aldık. İnsanlara yardım etmek bizim görevimiz. Bazı yöneticiler memnun kalmayabilir ama biz konuyu TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'na götürdük, yanıt alamadık'' diye konuştu. Türk, daha önce düşüncelerini ve çağrılarını basın yoluyla açık bir şekilde yaptıklarını sözlerine ekledi.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler