YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karar, Saldıray Berk'i de etkiliyor
HSYK'nın kararı, Ergenekon soruşturması kapsamında ifadeye çağrılan 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk'in durumunu da gündeme getirdi.
Karar, Saldıray Berk'i de etkiliyor
18 Şubat 2010 / 08:21 Güncelleme: 18 Şubat 2010 / 08:25

Yetkileri alınan Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal, iki gün önce Berk'i ifadeye çağırmış, kendisine 26 Şubat'a kadar süre tanımıştı. Hukukçular, HSYK'nın dünkü kararının devam eden soruşturmayı durdurmanın yanında Saldıray Berk'i de kurtarmaya yönelik olduğuna dikkat çekiyor. Dünkü gelişme ayrıca, Şemdinli iddianamesini hazırladığı için HSYK tarafından meslekten atılan savcı Ferhat Sarıkaya ile ilgili girişime benzetiliyor.

Org. Berk, 2 gündür Ankara'da

HSYK'nın yetkisini aldığı Erzurum Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal'ın ifadeye gelmesi için 10 gün süre verdiği 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk'in önceki gün Ankara'ya geldiği ortaya çıktı. 3'üncü Ordu Komutanı'nın iki günlük Ankara temaslarında, Genelkurmay Adli Müşaviri Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu ile konuyu görüştüğü öğrenildi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner'e bilgi verdiği belirtilen Berk'in, YARSAV üyesi hukukçularla da bir araya geldiği iddia edildi.

Polis eşliğinde askerî konvoy

Erzincan'da atmosfer ısınırken 20 araçlık askerî konvoyun şehir merkezinden geçmesi tartışmalara yol açtı. Üçüncü Ordu Komutanlığı'na bağlı Muhabere Alay Komutanlığı'na ait iki cip ve yaklaşık 20 kamyondan oluşan konvoyun Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki kış tatbikatına katılmak için yola çıktığı ileri sürüldü. Önceki gün yaşanan olayda dikkat çekici bir durum daha yaşandı. Askerî konvoy, şehir merkezinden polis eskortu eşliğinde geçti.

Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler