YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karaman'daki madende yaşanan dehşeti anlattı
Karaman'da maden ocağında yaşanan dehşetten kurtulan işçi kabus dakikalarını anlattı: Bir anda fırtına kopar gibi oldu...
Karaman'daki madende yaşanan dehşeti anlattı
28 Ekim 2014 / 22:45 Güncelleme: 28 Ekim 2014 / 23:12

Karaman’ın Ermenek İlçesi’ne bağlı Pamuklu Köyü yakınlarındaki kömür ocağında ilk belirlemelere göre galeriyi su basması sonucu en az 18 işçi mahsur kaldı, 8 işçi ise kaçarak kurtuldu.

Yaşanan maden faciasından sağ kurtulan işçi Kerim Parlar dehşet anlarını anlattı: “Biz arkadaşlarla aynı hizada çalışıyorduk. Bir anda fırtına çıkar gibi oldu. Arkadaşlar ‘kaçın’ dediler. Diğer arkadaşlar peşimizden gelmediler.

Biz geriye döndük ama ‘bize kaçın’ dediler. Tırmandık o esnada su arkamızdan geldi. Maskelerimiz yanımızdaydı. Ama maskelerimizi takma fırsatımız olmadı. Panikledik, nefesimizin kesileceğini düşündük. Kendi imkanlarımızla bir arkadaşımızı çıkardık.

Bacalara çıkmış olabilirler

Düz galerilerden yukarıya doğru çıkan bacalar var. Peşimizden gelmeyen arkadaşlar muhtemelen oraya doğru çıktılar. Orada olduklarını tahmin ediyoruz. Oraya su basmadıysa kurtulma şansları var. Sıkıntı verici şekilde gaz yoktu. Çok panikledik. Bir an önce kendimizi dışarıya atmaya çalıştık. Bir arkadaşımız daraldı, kendi imkanlarımızla dışarıya çıkardık.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler