YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karaman Cezaevi'nde yangın
Bir yangın da Karaman Cezaevi'nde...
Karaman Cezaevi'nde yangın
19 Haziran 2012 / 17:44 Güncelleme: 19 Haziran 2012 / 17:47
Karaman Cezaevi'nde mahkumlar yatakları ateşe vererek yangın çıkarırken, girişte mahkum yakınları ile görevliler arasında arbede çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Karaman M Tipi Kapalı Cezaevi'nde mahkumlar havalandırma boşluğunda yatakları yaktı. Olayın duyulmasının ardından cezaevine; itfaiye ekipleri, ambulanslar, iş makineleri, sivil ve resmi polis ekipleri ile robocop jandarmalar geldi. Cezaevi girişine gelen mahkum yakınları ise görevlilerle tartıştı. İçeri girmek isteyen mahkum yakınları ile görevliler arasında arbede yaşandı.

İl Jandarma Alay Komutanı Selçuk Boz, mahkum yakınlarına yaptığı açıklamada, bir grup mahkumun havalandırma boşluğunda yatakları ateşe verdiğini ve koğuşlarda yangın olmadığını söyledi. Açıklama sonrası sakinleşen mahkum yakınlarının bekleyişi sürerken, yangın nedeniyle mahkumların cezaevi bahçesine çıkarıldığı öğrenildi.

VALİ'DEN AÇIKLAMA

Karaman Valisi Süleyman Kahraman, Karaman M Tipi Cezaevi'ndeki 2 ayrı koğuşta yangın çıktığını belirterek, ''Hayati tehlikesi olan ya da yaralı olan yok'' dedi.

Kahraman, cezaevinin B2 ve B6 koğuşlarında çıkan yangına kısa sürede müdahale edildiğini söyledi.

Yangının kontrol altına alındığını ifade eden Kahraman, ''2 ayrı koğuşta çıkan yangın kontrol altına alındı. Bu 2 koğuşta toplam 54 tutuklu ve hükümlü kalıyordu. Hayati tehlikesi olan ya da yaralı olan yok'' diye konuştu.

Yangının çıkış nedeninin henüz bilinmediğini ifade eden Kahraman, bu konuda incelemelerin devam ettiğini sözlerine ekledi.

Öte yandan, bazı tutuklu ve hükümlü yakınlarının cezaevinin girişine gelerek, içeridekilerin durumu hakkında yetkililerden bilgi aldığı görüldü. (Ajanslar)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler