YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karakola hain saldırı: 1 şehit
Elazığ'da bir Jandarma karakoluna teröristlerce düzenlenen saldırıda 1 askerimiz şehit olurken, 1 asker de yaralandı.
Karakola hain saldırı: 1 şehit
20 Haziran 2010 / 07:42 Güncelleme: 20 Haziran 2010 / 11:28

Elazığ'ın Palu ilçesindeki Arındık Jandarma Karakolu'nu korumakla görevli time düzenlenen saldırıda şehit düşen askerin Selçuk Gökdağ olduğu belirlendi.

Alınan bilgiye göre, Kocaeli'nin İzmit ilçesi Yenişehir Mahallesi'nde yaşayan Jandarma Komando Gökdağ'ın babası Kemal Gökdağ ve annesi Nurten Gökdağ'a askeri yetkililer tarafından oğullarının şehit olduğu haberi verildi.

Şehidin evine gelen ambulansta bulunan sağlık ekipleri, acı haberi duymaları üzerine fenalaşan şehit yakınlarına müdahale etti.

Şehidin ağabeyi Bahadır Gökdağ, kardeşinin Mayıs ayında asker olduğunu söyledi. Göz yaşlarına hakim olamayan Bahadır Gökdağ'ı askeri yetkililer sakinleştirmeye çalıştı.

JANDARMA KARAKOLUNA HAİN SALDIRI

Elazığ'ın Palu İlçesi'ne bağlı Arındık Jandarma Karakolu'na bir grup terörist bombalı saldırı düzenledi.

Saldırıda bir asker şehit oldu, bir asker de yaralandı. Yaralı asker Elazığ Askeri Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Edinilen bilgilere göre bir grup terörist Palu İlçesine bağlı Arındık ve Hasbek köyleri arasındaki Arındık Jandarma Karakoluna bağlı bir birliğe gece 00,30 sularında saldırı düzenledi. Teröristler ilk önce el bombası atıp, ardından uzun namlulu silahlarla askeri birliği taradı. Saldırıda bir asker şehit oldu, bir asker de yaralandı.

Askerlerin teröristlere karşılık vermesi üzerine gece karanlığından yararlanan saldırganlar olay yerinden uzaklaştı. Teröristlerin saldırısının duyulmasının ardından bölgeye Kobra Helikopterler ile askeri birlikler sevk edildi. Askeri birliğe saldıran teröristleri yakalamak için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Bu arada yaralı asker Elazığ Askeri Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler