YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karadeniz sahil yolu ulaşıma kapandı!
Karadeniz sahil yolu ulaşıma kapandı!
21 Temmuz 2009 10:44
Dünyada etkili olan aşırı yağışlardan Giresun'da nasibini aldı.

Giresun'da etkili olan yağış sonrası, şehrin sahil kesimindeki çok sayıda ev ve iş yerini su bastı, Karadeniz sahil yolu ulaşıma kapandı.


Giresun'da sabah saatlerinden beri etkili olan yağış nedeniyle, şehrin doğu kesiminden denize dökülen Aksu deresi ile batı kısmından denize dökülen batlama derelerinde taşkınlar meydana geldi. Taşkınlar sonucu, sahil kesiminde kalan binaların giriş katlarındaki çok sayıda ev ve iş yeri su altında kaldı. Dere kenarında park halindeki onlarca araç da denize sürüklenerek kayboldu... Karadeniz sahil yolu'nda meydana gelen su birikintileri nedeniyle de, çok sayıda araç yolda kaldı. Bu nedenle trafik dururken, yaklaşık 2 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Yolda kalan araçlar çekiciler yardımıyla çekilmeye çalışırken, ekipler, trafiği şehir içine vermeye çalışıyor.


Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun'daki aşırı yağış sonucu taşan dere kenarlarında park halindeki 10'larca aracın denize sürüklenerek kaybolduğunu bildirdi.
        


Aksu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada sabaha karşı kentte başlayan şiddetli yağış sonucu kent merkezinin batısındaki Büyük Güre ve Küçük Güre derelerinin taştığını belirtti.
       


Taşkın sonucu Batlama Mahallesi ve Güre Mahallesi'nde alt ve üst yapıda büyük zarar oluştuğunu ifade eden Aksu sözlerine şöyle devam etti:


''Bölgede çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Bu zarar için şimdilik 10-15 milyon TL diyebiliriz. Taşkın sonucu dere yatağı kenarında park edilmiş 10'larca araç denize sürüklenip kayboldu. Giresun Devlet Hastanesi'nin arşiv ve morg bölümlerine su doldu. Ayrıca banka ve okulların giriş katları su altında kaldı. Buralarda motopomplarla su tahliye çalışmalarına başlandı''
        


Aksu, yağışlar sonucu can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu ifade ederek, ''Meteorolojiden aldığımız bilgiye göre yağışlar aralıklarla sürecek. Riskli bölgelerdeki vatandaşlarımızı dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz'' diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler