YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karadayı'nın avukatı açıklama yaptı
Emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'nın avukatı Erol Yılmaz Aras, müvekkilinin ifadeye çağrılması ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Karadayı'nın avukatı açıklama yaptı
03 Ocak 2013 / 12:09 Güncelleme: 03 Ocak 2013 / 15:13

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen 28 Şubat soruşturması kapsamında ifadeye çağrılan eski Genelkurmay Başkanlarından emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'nın avukatı Erol Yılmaz Aras, ''Komutanımın kendisi ile konuştuk, aldığımız bilgi bir gözaltı kararı yok, arama kararı yok. Şüpheli sıfatıyla ifadesinin Ankara'da alınması için biraz sonra İstanbul'dan uçakla Ankara'ya getirilecek'' dedi.
 
Aras, bir dava için geldiği Kırıkkale Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde müvekkiline yazılı bir evrakın gösterilmediğini belirterek, biraz önce belgenin müvekkiline gösterildiğini, herhangi bir arama kararı ya da gözaltı kararının bulunmadığını kaydetti.
 
Müvekkilinin İstanbul'dan Ankara'ya getirileceğini ifade eden Aras, şöyle konuştu:
 
''Komutanımın kendisi ile konuştuk, aldığımız bilgi bir gözaltı kararı yok, arama kararı yok. Yalnız şüpheli sıfatıyla ifadesinin Ankara'da alınması için biraz sonra İstanbul'dan uçakla Ankara'ya getirilecek. Cumhuriyet savcısının Ankara'da yaklaşık 2 saat sonra yanında olup ifade vereceğiz. İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde, adli kontrolden geçeceği söylenince gözaltı kararı olduğunu çıkardık. Sabah iki araba polis gidince de gözaltı kararı iddiası güçlenmişti. Yazılı bir şey gösterilmemişti o ana kadar kendisine. Biraz önce yazılı belge müvekkile gösterildi. Yazılı belgeyi bana telefonla okudular. Yazılı belgeden görüldüğü kadar bir arama kararı, iş yerinde, bürosunda, evinde arama kararı yok, gözaltı kararı yok. Şüpheli sıfatıyla ifade verilmek üzere Ankara'ya yapılan bir davet var. Tabii burada biz daha önce kendilerine böyle bir durumda gelebileceğimizi bildiren yazılı bir beyanda bulunmuştuk. Vekaletimizi sunup. Bu şekilde sabahın bir saatinde iki arabayla gelinmese hoş olurdu. Biz kendisini hazır edebilirdik.''
 
Aras, Karadayı'nın sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.
 
 
AA
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler