YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karabulut  'arka bahçe'de ısrarlı
Karabulut 'arka bahçe'de ısrarlı
26 Şubat 2010 19:53
Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, "Er ya da geç bu cinayetin arka bahçesine girilecek." dedi.

Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmanın çıkışında basın mensuplarının soruları ile karşılaşan Süreyya Karabulut, "O binanın içinde temizlenen kanları açıklasınlar. Bu cinayetin arka bahçesini açıklamak zorundalar. Er geç cinayetin arka bahçesi açıklanacaktır." diye konuştu.
 

Münevver Karabulut cinayeti ile ilgili Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü celsesinde tutuklu sanıkların ifadeleri alındı.
 

Duruşmada katil zanlısı Cem Garipoğlu ve cinayete yardım etmekle suçlanan babası Mehmet Nida Garipoğlu yan yana hakim karşısına çıktı. Nida Garipoğlu'nun duruşma salonunda verdiği, "Cinayete çok üzüldüm. Karabulut ailesi için çok ızdırap çektim" şeklindeki ifadesini duruşma çıkışında değerlendiren Süreyya Karabulut, "Acaba bunu sözde mi söyledi, özde mi söyledi. Bu tartışılır." dedi.
 

Karabulut, "Benim kızımın katledilişi Nida Garipoğlu'nun vicdanını mı sızlattı? yüreğini mi sızlattı? kalbini mi sızlattı? Veya şu anda bulunduğu ortam münasebeti ile mi bunu söylüyor. O kadar medeni cesareti varsa o kadar ızdırap çektiyse 197 günü açıklasınlar. O binanın içinde temizlenen kanları açıklasınlar. Bu cinayetin arka bahçesini açıklamak zorundalar. Er geç cinayetin arka bahçesi açıklanacaktır." şeklinde konuştu.
 

Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir ise, Nida Garipoğlu'nun ifadesini "ezberletilmiş bir hikaye" şeklinde değerlendirdi.
 

Garipoğlu'nun amacının diğer sorumluların ceza almasını önlemek olduğunu aktaran Avukat Epözdemir şöyle konuştu; "Nida Garipoğlu'nun ifadesi, bir hikaye bir kurgu. İlmik ilmik ezberletilmiş bir ifade. Amacı diğer sujelerin sorumluluğunu bertaraf etmek onların ceza almalarını önlemektir. Nida Garipoğlu bugün ilk kez 'ben sakladım' dedi. Bunu söylemesi çok doğal. Bunu söylerken bu bir lütuf değil. Tam aksine profesyonelce bir çalışmanın ürünüdür. Yani ben bunu yaptım ama susma hakkımı kullanıyorum. 197 gün boyunca nasıl sakladığımı söylemiyorum. Bu sürenin bir kısmında da kendisi tutuklu idi. Bunu nasıl yaptıysa. Kanun koyucu; babanın, annenin, çocuğunu saklaması pek tabiidir dediğinden onlara ceza vermediği için bunun arkasına sığındı ve dedi ki 'ben sakladım. Başka kimse saklamadı.' Amaç da, diğer sanıkların sürece müdahil olan diğer bireylerin ceza almasını ortadan kaldırmak onların alacağı cezayı bertaraf etmek."
 

Avukat Rezan Epözdemir, Cem Garipoğlu'nun akli dengesinin tespiti için Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesine itiraz ettiklerini ancak itirazlarına rağmen heyetin sevkine karar verdiğini söyledi.
 

Garipoğlu ailesinin avukatı Aytekin Kaya da, Cem Gairpoğlu'unun olay sırasında akıl ve ruh sağlığının yerinde olup olmadığının Adli Tıp Kurumu tarafından tespit edilmesini istedik. Mahkeme talebimizi kabul etti ve sevkine karar verdi." dedi. CHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler