YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karabulut ailesinden tazmnat davası
Münevver Karabulut'un ailesi cinayetin ardından baba Karabulut'un işinden ayrıldığını, annenin hastalığının ilerlediğini, kardeş Karabulut'un da psikolojisinin bozulduğunu söyleyerek 2 milyon liralık maddi manevi tazminat davası açtı.
Karabulut ailesinden tazmnat davası
16 Nisan 2010 / 10:06 Güncelleme: 16 Nisan 2010 / 10:07

Başı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut’un ailesi, katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun ailesine 2 milyon liralık maddi ve manevi tazminat davası açtı. Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, dava dilekçesinde, cinayetin ardından baba Süreyya Karabulut’un işinden ayrıldığını, anne Nagihan Karabulut’un MS hastalığının evlat acısıyla ilerlediğini ve kardeş Enver Karabulut’un eğitimi bırakma aşamasına geldiğini belirtti.

3 Mart 2009’da sevgilisi Münevver Karabulut’u öldüren Cem Garipoğlu, 197 günlük firarın ardından polise teslim olmuş ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderilmişti. Cinayeti işlediği tarihte 17 yaşında olan Cem Garipoğlu, ilk duruşmasında da cinayeti en ince ayrıntısına kadar anlatmış ve kıskançlık nedeniyle böyle bir eylemi gerçekleştirdiğini ifade etmişti. Daha önce katıldığı bir TV programında öldürülen kızı için Garipoğlu ailesinden 3 milyon euro isteyen Karabulut ailesi, geçen hafta avukatı aracılığıyla Garipoğlu ailesine 2 milyon lira tutarında maddi, manevi tazminat davası açtı. Avukat Rezan Epözdemir, Küçükçekmece Adliyesi’ne verdiği dilekçede, ailenin geliriyle dava sürecinin takip edilmesinin mümkün olmadığını ve dava giderlerinden muaf tutulmasını talep etti.

‘İhtiyati tedbir konulsun’
Epözdemir dilekçesinde, Garipoğlu ailesinin menkul ve gayrimenkullerine ihtiyati tedbir konulmasını, İstanbul ve diğer illere yazı yazılarak, mal varlığının tespit edilmesini, Süreyya Karabulut, Nagihan Karabulut ve oğlu Enver Karabulut için her birine biner lira olmak üzere tüm hakları saklı kalmak şartıyla aylık 3 bin lira maddi tazminatın davalılardan tahsil edilmesini, dava ve avukatlık masraflarının davalılara yüklenmesini talep etti.

Cinayetin hunharca işlendiğini, ailenin yolda giderken dahi taziye dileklerini kabul ettiğini, bu durumun acıyı canlı tuttuğunu, baba Süreyya Karabulut’un işini kaybettiğini, annenin var olan rahatsızlığının arttığını, küçük kardeşi Enver Karabulut’un da okulla ilişkisinin kesilmekte olduğunu, ayrıca ailenin pisikolojik destek gördüğünü belirten avukat Epözdemir, anne ve baba için 800’er bin lira, kardeş Enver için de 400 bin lira maddi manevi tazminat talebinde bulundu.

Dünyada yankı bulan cinayetle ilgili daha önce toplanmış belge ve delilleri mahkemeye sunduğu öğrenilen avukat Epözdemir’in, tazminat davasını açmak için 29 bin 500 lira harç yatırdığı belirtildi. (Radikal)

size katılıyorum
 // adem
bu kadarıda pes doğrusu baba feryat ediyordu ben para peşinde değilim diye şimdi ne oldu anlayamıyorum bu insaları...
16 Nisan 2010 18:33
devletin acizliği...
 // ibrahim çelikoğlu
Birilerinden alacağın var;Olmaz.Vermeyuk.-Neden?-Harç yatıracan.
Paranız yoksa,alacağınızı tahsil etmek imkanı yok.29 bin 500 lira harç olurmu?Be kardeşim devlet bu kadar parayı ne yapacak? Yok.
İşimiz zor.İnsan aklına,devletin köpekleri var,isteyene bir topan ekmek atacak.İster öl,ister yaşa.Sakın paraya pula dokunma.Devlet
kalkınmasın.Adam olmasın.İş,yatırım imkanı birilerinden başkasına olmasın......
16 Nisan 2010 14:50
REZİLLİK
 // Tuncer someren
17 Yaşında kızını gece vakti gece kulüperline yarı çıplak gönder yanak yanağa dudak dudağa dans ettir kuzuyu kurda süsleyip püsleyip teslim et onlarda doğal olarak ham etsin sonrada tvlere çık feryadi figan mağdur durumda göster milletin değerli vaktini gasp et daha sonrada 2 mişlyon talep bunun tek cevabı var 40 katırmı 40 satırmı istersin derler.şerefli insan bunu yapmaz....
16 Nisan 2010 10:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler