YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kara harekatinda büyük kayıplar veren terör örgütü
Kara harekatinda büyük kayıplar veren terör örgütü
Kara harekatinda büyük kayıplar veren terör örgütü
24 Şubat 2008 / 16:26 Güncelleme: 25 Şubat 2008 / 00:00

Kara harekatinda büyük kayıplar veren terör örgütü PKK, ölen teröristlere bomba bağlayarak tuzak haline getiriyor. Genelkurmay Başkanlığı, Irak'ın kuzeyinde icra edilmekte olan sınır ötesi harekatta, silahlı helikopterler ve uzun menzilli silah ateşleri sonucu saf dışı bırakılanlar hariç, etkisiz hale getirilen terörist sayısının da 112'ye ulaştığını açıkladı.


SEKİZ ASKERİMİZ ŞEHİT


Açıklamada, dünkü çatışmalarda 8 TSK personelinin şehit olduğu bildirildi. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklada, silahlı helikopterler ve kara ateş destek vasıtaları ile yoğun ve etkili bir şekilde ateş altına alınarak dağıtıldığı vurgulandı.


ÇATIŞMAK İSTEMİYORLAR


Harekat bölgesinde elde edilen hassas kaynak istihbaratından, çaresizlik içindeki örgüt mensuplarının birbirini ajanlıkla suçladıkları, bir kısmının Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşı koymak istemediği; bazı gruplar arasında çıkan iç çatışmalarda ise ölen ve yaralananlar olduğu öğrenilmiştir. Harekat bölgesindeki mukavemetleri büyük oranda kırılan teröristler, çatışmalarda ölen arkadaşlarının cesetlerini tuzaklamak ve ilerleme yollarına el yapımı patlayıcı ve mayın döşemek suretiyle zaman kazanmaya ve yer yer panik halinde güneye doğru kaçmaya çalışmaktadırlar.'


112 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ


24 Şubat 2008 tarihinde terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmalarda, içlerinde sözde lider kadroların da bulunduğu değerlendirilen 33 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bu teröristlerden 5'inin cesetlerinin patlayıcılarla tuzaklanmış olduğu tespit edilmiştir. Son rakamlarla birlikte harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 112'dir.


DÜŞÜŞ NEDENİ ARAŞTIRILIYOR


Gün boyunca meydana gelen çatışmalarda 8 personelimiz şehit olmuş; bir helikopterimiz, bilinmeyen bir nedenle, sınırımıza yakın bölgede kırıma uğramıştır. Helikopter, olay yerinde ilgili teknisyenler tarafından incelenmektedir. Sıcak temas durumu üç ayrı bölgede halen sürmekte olup; çetin hava ve arazi şartlarında ilerleyen birliklerimizin harekatı, planlanan hedeflere ulaşılıncaya kadar aynı kararlılıkla devam ettirilecektir.”


Kahramanlar 'mola' için yurda döndü


Kuzey Irak topraklarında terör örgütü PKK'ya büyük darbe indiren Türk Silahlı Kuvvetleri askerlerinden 100 araçlık bir konvoy Çukurca'ya döndü. Alınan bilgiye göre, teröristlere büyük kayıplar verdiren 100 araçlık asker, akşam saatlerinde geri


dönüş yaparak Çukurca 3. Taktik Sınır Jandarma Alay Komutanlığı'na geldi. Birliğin burada dinledikten sonra ilçeden 20 kilometre uzaklıkta bulunan Irak'ın Kanimasi ve Oremar bölgesine geri dönüş yapacağı bildirildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler