YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kara duman geliyor
Kara duman geliyor
19 Nisan 2010 10:05
İzlanda'da yanardağın patlamasıyla oluşan volkanik kül bulutunun, Tekirdağ'da duman şeklinde görülmesinin beklendiği açıklandı.

İzlanda'daki yanardağın patlamasının ardından oluşan volkanik kül bulutunun Türkiye'nin hava sahasını da etkilemeye başladığı ve bulutun bugün ve yarın Tekirdağ'da ''kuru duman'' şeklinde görülmesinin beklendiğini bildirildi.

Tekirdağ Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, son uydu görüntülerine göre toz ve kül bulutu halen Romanya, Bulgaristan, Yunanistan'ın kuzeyi, Batı Karadeniz açıkları, İtalya, İspanya, İngiltere'nin kuzeyi ve Kuzey Avrupa bölgelerinde etkili oluyor.

Kül bulutunun Tekirdağ'da bugün ve yarın ''kuru duman'' şeklinde etkili olmasının beklendiğini belirten yetkililer, bunun görüş mesafesini düşürebileceğine dikkati çektiler.

Toz ve kül bulutunun yer seviyesinden özellikle 6 ile 10 bin metre üzerinde yayılım gösterdiğini aktaran yetkililer, ''Bu kütlenin yer seviyesinde önemli bir etkisinin olmayacağı düşünülerek, halkımızın gereksiz yere paniğe kapılmamaları tavsiye edilmekte'' ifadelerini kullandılar.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler