YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kar trafiği karıştırdı!
Kar trafiği karıştırdı!
11 Aralık 2010 11:19
Başkent kara teslim oldu. Yollar kazalarla doldu... Ankara'da şehir içinde tam 106 trafik kazası meydana geldi...

Ankara'da kar yağışının başladığı dün akşamdan bu yana, şehir içinde trafik ekipleri ile belediye ekiplerinin koordineli çalışma yürüttükleri bildirildi. Kar yağışının yoğun olduğu 14 bölgede tuzlama çalışması yapılırken, şehir içinde 106 trafik kazası meydana geldi.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar yağışıyla birlikte trafik kazalarında artış oldu. Dünden bu yana 106 trafik kazası meydana gelirken bu kazalarda 7 kişi yaralandı. Yetkililer, şehir içinde günlük ortalama trafik kazası sayısının 80 olduğunu belirterek, kış koşullarına hazırlıksız olarak yola çıkan sürücülerin kaza sayısı artışında etkili olduğunu kaydettiler.

Kar yağışının yoğun olduğu 14 ayrı bölgede gece ve sabaha karşı tuzlama çalışması yapıldı. Gündüz saatlerinde buzlanmanın devam ettiği İncek bölgesinde, tuzlama ve kürüme işlemleri devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi'nin 27'si kar kürüme aracı olmak üzere 60 aracının polis ekipleriyle koordineli çalıştığını ifade eden yetkililer, bu akşam ve gece kar yağışı ile buzlanmaya karşı çalışmaların devam edeceğini kaydettiler.

Yetkililer, yaşanan kazalar ile kapanan yollarla ilgili ''155 Polis İmdat'' hattının yanı sıra Trafik Denetleme Şubesi'nin 3626262 numaralı telefonunu arayabilecekleri bildirildi. (A.A.)

kar bir geldi pir geldi
 // ankaranın ilk karı
12 aralık ankarada trafik felç oldu.en işlek yollardan biri olan protokol uolunda trafik akmadı.arabalar kaymaktan ilerleyemedi.en iyi marka arabalar dahi kara teslim oldu.yaşlı teyzeler,çocuklar o soğukta yoldaydı....
12 Aralık 2010 01:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler