YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaos planı deşifre oldu
Emniyet Genel Müdürlüğü, terör örgütü KCK'nın 3 aşamalı kaos planını deşifre etti
Kaos planı deşifre oldu
26 Ocak 2010 / 07:15 Güncelleme: 26 Ocak 2010 / 07:26

Emniyet Genel Müdürlüğü, ülkede karışıklık çıkarmayı amaçlayan terör örgütü KCK/TM'nin yeni eylem stratejisini deşifre etti. Örgütün 3 aşamalı kaos planına göre korucuların tasfiye olması için silah bırakmaları sağlanacak. AK Parti ve CHP'nin il-ilçe teşkilatları işgal edilecek ve başta Güneydoğu olmak üzere ülke çapında 'intikam' sloganlarıyla yürüyüşler düzenlenecek.

Terör örgütü KCK/TM'nin kaos ortamı oluşturmak için üç aşamalı bir eylem planını uygulamaya koyduğu ortaya çıktı. Hükümetin başlattığı 'demokratik açılım' sürecini sabote etmeyi amaçlayan planı deşifre eden Emniyet Genel Müdürlüğü, 81 il valiliğini uyardı. Çok gizli uyarı yazısı ile il emniyet müdürlükleri alarma geçirildi. Kaos planına göre koruculara silah bıraktırılması için komisyonlar oluşturulacak. AK Parti ve CHP binaları işgal edilecek. Güneydoğu'da halkı sivil itaatsizliğe sevk etmeyi hedefleyen yürüyüş ve gösteriler düzenlenecek.

Emniyet'in valiliklere ulaştırdığı çok gizli uyarı raporuna göre terör örgütü KCK, geçici ve gönüllü köy korucularının tasfiyesine dönük çalışmalar sergileyecek. Oluşturulacak komisyonlar, ülke genelinde korucuların karıştıkları asayiş olaylarını ileri sürerek silahlarını bırakmaya zorlayacak. Siyasi partileri de hedef alan örgüt, AK Parti ile CHP'nin il ve ilçe teşkilatı binalarına dönük işgal tarzı eylemler gerçekleştirecek. KCK/TM, AK Parti ile CHP bünyesindeki Kürt kökenli kişileri de hedef alıyor. Örgütün yeni dönem stratejilerine göre bu kişilere örgütsel görüşler aktarabilmek için bu ideolojiye sahip siyasetçi, kanaat önderleri gibi şahsiyetlerden komisyonlar oluşturulması planlanıyor.

KCK/TM, kaos ortamı oluşturmak amacıyla 'Özgür önderlik ve özgür kimlik, sonuna dek direniş' ve 'intikam' sloganları ile toplumu galeyana getirerek sivil itaatsizlik eylemleri yapmayı düşünüyor. Buna göre Diyarbakır, Şırnak, Batman, Şanlıurfa, Mardin, Hakkari ve Van başta olmak üzere ülke çapında 'Önderliğe özgürlük' yürüyüşleri yapılacak. Mahallelerde meşaleli gece yürüyüşleri düzenleyecek. Sokaklarda barikat kuran örgüt sempatizanları polisin bölgeye girmesini engelleyecek. Polisle çatışmaya girilerek olay çıkartılması sağlanacak.

Örgüt, yandaş kitleyi eylemlere hazırlamak amacıyla ise halk toplantıları düzenleyecek. Toplantılarda terör örgütü PKK elebaşısı Abdullah Öcalan'ın imha edilmeye çalışıldığı ve ona sahip çıkılması gerektiği işlenecek. Öcalan'ın özgürlüğünün sağlanması amacıyla sokak gösterilerinin yapılması gerektiği anlatılacak.
Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler