YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaos oyunları üniversiteye sızdı
Gezi benzeri gerginlik isteyenler, Birleşik Haziran Hareketi üzerinden planlar yapıyor.
Kaos oyunları üniversiteye sızdı
03 Mart 2015 / 07:44 Güncelleme: 03 Mart 2015 / 07:46

Türkiye 7 Haziran'da tarihinin en önemli seçimlerinden birini yaşayacak. Gezi olaylarıyla başlayıp, 17 Aralık operasyonlarıyla ülkenin istikrarını bozmak isteyen derin yapılar ise yine harekete geçti. Haziran'da yapılacak seçimler öncesi kaos çıkarmak için mazeret arayan derin güçlerin masasında ilk olarak üniversiteler var.

Üniversitelerde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çatışmalar yaşanmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde formasyon dersleri alan karşıt görüşlü öğrenciler fakülte önünde kavga etti. Kavgada, taş, bıçak, sopalar kullanıldı. Kavga sırasında karşıt görüşlü bir grup içindeki Fırat Yılmaz Çakıroğlu hayatını kaybetti. Yine Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nde önceki gün karşıt öğrenciler arasında kavga çıktı. Bazı öğrenciler gözaltına alındı.

Başarılı olamadılar

İstanbul'da ise hemen hemen her gün üniversitelerde karışıklık var. Ama polisin aldığı yoğun güvenlik önlemleri nedeniyle olaylar büyümeden engelleniyor. Bu da derin yapıların aklındaki en büyük planı bozuyor. Çünkü olası bir karışıklığın fitili İstanbul'dan ateşlenmek isteniyor. Ama polisi buna müsaade etmiyor.

En son İstanbul Üniversitesi'ne 6 ay önce asılan YPG bayrağı yeni asılmış gibi gösterilerek provokasyon yapıldı. Bu da büyümeden engellendi. 10 Aralık 2014 tarihinde Dicle Üniversitesi'nde (DÜ) karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Öğrenciler arasında "stant açma" gerekçesiyle başlayan kavgaya güvenlik güçleri müdahale etti.

Partilerden destek arayacaklar

Gezi benzeri olaylar isteyen derin yapılar Birleşik Haziran Hareketi üzerinden yeni planlarını devreye sokmaya hazırlanıyor. İstihbarat birimlerine göre Sol marjinal ve Gezi olaylarındaki gruplarda bu harekete destek vermeye hazır. PKK ve DHKP-C'yi de bu olayların içerisine çekmeye çalışıyorlar. Olayların büyütmek için CHP-MHP ve HDP'den de destek istenecek.

 

AKŞAM

sorumlu paralel yapı..
 // atiker
üniversiteleri karıştırmak olaylar çıkarmak hükümete düşman bütün terör örgütleri ile içli dışlılar şuan renksiz bir sıfata büründüler devletin üniversitelerde gerçekleşen olaylarda paralel yapı mensubu öğrencileri iyi analiz edip takip etmesi gerek adamlar kılık kıyafet olarak solcu ve pkk lılardan farksız görüntüdeler....
03 Mart 2015 Salı 11:33
bu eylemlerin arkasında paralel yapı var..
 // atiker
gezi eylemleri esnasında itfaiye görevlisi bir arkadışın anlattıkları çok vaimdi diyorki itfaiye araçları eylemciler tarafından çevrildi polis bizim karşımızda grup halinde bekliyor işaret ediyoruz müdahale edin araçları kurtaralım etmiyorlar inadına bağrışmamızı bile duymuyorlar çaresiz araçları terkettik ve yaktılar bu polislerin kim olduğu aşikar 17 aralığı başaramayan paralelciler yastalar üniversitelerde okuyan öğrencileri hep kirli sakalla dolaşıyorlar aynı pkk li ve solcular gibi görevler...
03 Mart 2015 Salı 11:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler