YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kanlı örgütle pazarlık yapılıyor"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hükümet, 29 yıldır ülkemizin başına musallat olan kanlı örgütle açıkça pazarlıklar yapmaktadır. Çözüm süreci ihaneti gereğince Türkiye PKK'ya altın tepsi içinde ikram edilmektedir" iddiasında bulundu.
"Kanlı örgütle pazarlık yapılıyor"
04 Mayıs 2013 / 18:48 Güncelleme: 04 Mayıs 2013 / 18:51

Bahçeli, Polatlı'da belediye başkan adayı Mürsel Yıldızkaya'yı tanıtmak amacıyla düzenlenen mitingdeki konuşmasında, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Polatlı'nın, Türk milletinin geçilmeyen milli sınırı, ele geçirilmeyen son hattı olduğunu ifade eden Bahçeli, Polatlı'dan kalkan bayrağın bir daha inmediğini, indirilmesinin de söz konusu olmadığını vurguladı.

Yapılacak mahalli idareler, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerin, Türk milletinin varlığı, Türkiye'nin bekası ve Türk vatanının hayat haklarını etkileyeceğini belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

"Bölücüler bir yandan, teröristler diğer yandan Türkiye'nin altını oymaktadır. Hainler bir yandan, yabancı dostları diğer yandan Türk milletinin kardeşliğini sarsmaktadır. Çözümcüler bir yandan, 63'lükler diğer yandan varlığımızı, birliğimizi ve kardeşliğimizi kemirme ve biçme ısrarındadır. Hükümet, 29 yıldır ülkemizin başına musallat olan kanlı örgütle açıkça pazarlıklar yapmaktadır. Çözüm süreci ihaneti gereğince Türkiye PKK'ya altın tepsi içinde ikram edilmektedir. Aziz şehitlerimizin katilleriyle barış konuşulmaktadır. Vatanımızın bir numaralı hasımlarından çözüm beklenmektedir."

"İmralı canisini temize çıkarmak çözümdür, süreçtir"

Bahçeli, terör örgütü PKK'nın silahla başaramadığını müzakereyle aldığını ileri sürerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın barış ve çözüm satıcılığı yaptığını iddia etti.

Başbakan Erdoğan'ın anaların gözyaşlarını istismar ettiğini, huzur ve istikrar yalanlarıyla milleti avuttuğunu öne süren Bahçeli, şöyle devam etti:

"Başbakan için teröre teslim olmak, İmralı canisini aklayıp temize çıkarmak çözümdür, süreçtir ve barışın gereğidir. Başbakan için PKK'nın gönlünü almak, teröristlerin güvenli şekilde sınır ötesindeki kamplara bir gün tekrar dönmeleri için gidişini sağlamak umuttur, güzel gelişmedir. Başbakan için bölücüleri övmek, BDP'yle anayasa yapma hazırlığına girişmek tek çaredir, tek çıkıştır ve tek seçenektir."

Bahçeli, çözüm sürecinin, iktidarı rehin aldığını, gözünü boyadığını, Oslo ve İmralı'da yapılan pazarlıklarla hükümetin şuurunu kaybettiğini, kendinden geçtiğini savundu.

Pazarlık yoksa Oslo'da ne işiniz var

Hükümetin, söylenenin aksine PKK ile pazarlık yaptığını öne süren Bahçeli, "Sayın Başbakan, madem pazarlık yapmıyorsun, o halde senin Oslo'da ne işin vardır  Madem pazarlık yapmıyorsun, İmralı canisiyle haşır neşir olmanın gayesi nedir  Madem pazarlık yapmıyorsun, PKK'nın ve İmralı canisinin çarşaf çarşaf basına yansıyan ve Türkiye'nin imhası demek olan hıyanet tekliflerine ve dayatmalarına neden sessizsin, neden cevap vermiyorsun" dedi.

Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

"Milletimizin menfaatinden başka bir düşüncesi olmayan Milliyetçi Hareket Partisi'ne hakaretler ederken, PKK'ya kucak açmak, militanları siyasete davet etmek, çözüm için özerkliği şart koşanlara bigane kalmak pazarlık değil midir  Müebbet terör suçlusu bir katille sözde çözüm ve barış sakızı çiğnemek pazarlık değil midir  BDP'lilerin İmralı, Kandil ve Avrupa arasında mektup taşıyıcılığına ortam açmak pazarlık değil midir  Nevruz Bayramı'nda, İmralı canisinin mesajlarının okunmasına imkan sağlamak pazarlık değil midir  Oslo'da PKK militanlarına söz ve vaatler vermek, KCK tutuklularını birer birer salıvermek pazarlık değil midir ''

Terör örgütü PKK'nın, özgüven tazelediğini öne süren Bahçeli "AKP'nin PKK'yla yürüttüğü çözüm ve barış ihaneti, İmralı canisinin affına, PKK'nın meşrulaşmasına ve Türkiye'nin de bölünmesine ardına kadar kapı aralayacaktır. Başbakan'ın aklında Kürdistan vardır. Başbakan'ın barış anlayışında Öcalan canisinin siyasete girmesi bulunmaktadır" iddiasında bulundu.

Asılsız sözler ve iftiralar

"AKP'nin içinde bulunduğu bölücü koronun", aylardır şehit haberinin gelmemesine gündeme taşıyarak MHP'yi hedef aldığını savunan Bahçeli, bunları asılsız sözler ve iftiralar olarak niteledi.

Kim ölümlerden dolayı seviniyorsa kim kayıplardan dolayı nemalanıyorsa insanlığından şüphe edilmelidir" diyen Bahçeli, şunları söyledi.

"Bizim amacımız zaten terörün kökten bitirilmesi ve hiçbir millet evladının hayatını kaybetmemesidir. Bundan en ufak tereddütümüz yoktur. Bize şehitleri istismar ettiğimizi söyleyenler, canilerin kapı kuludur. Bize şehitlerden medet umduğumuzu hayasızca atfedenler, iblisin yeryüzü elçileri, kan akmasından içten içe sevinen soyu sopu karmakarışık alçaklardır. Başbakan Erdoğan seviyesiz ithamlarını bırakmalı, vicdansızca suçlamalarını terk etmeli, PKK'nın ve İmralı canisinin elinde hiç olup giden siyasi şeref ve edebinin derdine düşmelidir."

Aylardır şehit haberlerinin gelmediğinden söz edenlerin, 1 Mayıs'ta Iğdır'da mayın patlaması sonucu 2 Mehmetçiğin şehit olmasından bahsetmediklerini vurgulayan Bahçeli, "PKK terör örgütünün, AKP hükümetiyle yaptığı pazarlıkları daha da kızıştırabilmek, bu çerçevede güç elde etmek ve varlığını tekrar ölüm saçarak hatırlatmak maksadıyla bildik hunhar eylemlerini icra edebileceği ciddi bir seçenek olarak karşımızdadır" değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, silahlarıyla sınır ötesindeki kamplarına gitme kararı alan örgütün, giderken arkalarında mayınlar bırakıp bırakmadıklarının, dönüp terör saldırılarına dayanak yapıp yapmayacaklarının detaylı şekilde incelenmesini ve tespit edilmesini de istedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Bilinmelidir ki mayın patlamasında PKK izi bulunur ve bu da tam olarak ifşa edilirse ne Başbakan, ne BDP, ne de sürece kol kanat geren bereketsiz yüzler bunun hesabını asla veremeyeceklerdir" görüşünü dile getirdi.

Faiz ekip haciz hasat etmek

Bahçeli, ekonominin iyiye gitmediğini öne sürerek, Polatlı'da faiz ekilip, haciz hasat edildiğini söyledi.

Polatlı'nın buğday merkezlerinden biri olduğunu belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

"Başkalarını doyuran Polatlılı kardeşlerim ne acıdır ki doymamaktadır. On yılda mazot yüzde 200, gübre yüzde 150, elektrik yüzde 187 pahalanmıştır. Deyim yerindeyse kredi ekip borç biçmektesiniz. Faiz ekip haciz hasat etmektesiniz. Alın teriyle geçinen Polatlılı kardeşim, banka baskısı altındadır. Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarınız sınırı aşmıştır. Traktörleriniz ipoteklidir, pulluğunuz paslıdır, mibzeriniz küflenmiştir. Topraklarınız kurumuş ve emekleriniz heba edilmiştir."

Çiftçi rahata kavuşmadan Türkiye'nin istikrarı bulmayacağını savunan Bahçeli, Akil İnsanlar Heyeti'nin "PKK'nın hain taleplerini taşıyacağına", çiftçilerin sorunlarını dinlemeleri gerektiğini ve Başbakana anlatmalarını istedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin vatan, millet ve bayrak ortak paydasında buluşan herkese sonuna kadar açık olduğunu bildirerek "Bizim nezdimizde ayrımcılık yoktur. Bizim yanımızda ırkçılık, ötekileştirme ve hakir görme asla olmayacaktır. Biz insanların nüfus kağıtlarındaki doğum hanesine ve kendisini özelde nasıl tanımladığına, anasının dilinin ne olduğuna bakmayız. Diyorum ki; ne olursan ol, Türk milletine gel, Türk milletinde karar kıl. Diyorum ki; kim olursan ol, Türkiye'ye sahip çık, vatanını her şeyden aziz bil" dedi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler