YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kandil'i vurmayan bir tek uçak kalmadı
Terör örgütü PKK'ya karşı başarılı operasyonları ile göz dolduran Türk Hava Kuvvetleri'nin önemli bir rekora imza attığı ortaya çıktı. Hava Kuvvetleri envanterindeki tüm uçaklar en az bir defa PKK'nın kalbi olan Kandil'e bomba yağdırdı.
Kandil'i vurmayan bir tek uçak kalmadı
14 Eylül 2015 / 11:34 Güncelleme: 14 Eylül 2015 / 15:20

Türk Hava Kuvvetleri'nde görev yapan tüm uçakların en az bir kez terör örgütünün yuvalandığı Kandil'e yönelik düzenlenen operasyonlara katıldığı belirtildi. Askeri uzmanlar, bazen 25'e kadar çok sayıda savaş uçağının katılımı ile yer yer 6 saate kadar süren ve gece şartlarında yapılan operasyonları dünyanın nadir ülkelerinin gerçekleştirebileceğine dikkat çekti. Tamamen yerli istihbaratla nokta atışlar yapan Türk savaş uçakları öncelikle terör örgütünün mühimmat depolarını hedef alıyor. Mühimmatı olmadan örgütün hareket alanının daralmasını hedefleyen askeri yetkililer ikinci aşamada lojistik merkezleri hedef olarak belirliyor. Mühimmat depolarının yanı sıra lojistik olarak kullanılan yerler de savaş uçaklarının hedefleri arasında yer alıyor.

PKK'lıların geçiş yollarını da merceğe alan Hava Kuvvetleri, terör örgütünün toplanma yerlerini gerçekleştirdiği operasyonlarla yerle bir ediyor.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

saçmalık
 // yılmaz
neyin rekoru bu? Bu haber mi şimdi?...
14 Eylül 2015 18:24
Sakın ha operasyonlara ara vereyim demeyin...!!!
 // Muhafız
Terörle örgütü pkk'nın yurt dışındaki kamplarına yapılan hava operasyonlarında;kampları ve içindeki bütün şerefsizleri tamamen temizlemek için 3000 librelik napalm bombaları veya 3000 librelik bombalara Hardal gazı, iperit, lezisit kalıcı kimyasal gazlar kullanarak birdaha kamplar kullanılamaz hale getirilmelidir. Bundan sonra da yurt içindeki tüm kamplara kara operasyonları düzenlenerek kamplardaki bütün teröristler yok edilmelidir. TC.devletine ve ordusuna kafa tutmaya kimse cesaret edemesin....
14 Eylül 2015 Pazartesi 17:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler