YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kandil'den dönen HDP'den flaş açıklama
Kandil’den dönen HDP heyeti yaptığı açıklamada, “KCK, hükümet adım atarsa silahsızlanma kongresini bir gün içinde toplarız diyor.” dedi.
Kandil'den dönen HDP'den flaş açıklama
19 Mayıs 2015 / 14:50 Güncelleme: 19 Mayıs 2015 / 15:25

HDP heyeti, Kandil'de KCK yetkilileriyle yaptıkları görüşmenin ardından Diyarbakır'da basın toplantısı düzenledi. Açıklama, HDP Grup Başkanvekili ve İmralı Heyeti Üyesi İdris Baluken tarafından okundu.

Altı saat görüştük

Baluken, "Çözüm süreci kapsamında heyetimizin yürüttüğü çalışmalar devam etmektedir. Bu kapsamda heyetimiz dün Kandil'de KCK yetkilileri ile altı saat süren bir görüşme gerçekleştirmiştir. Son Kandil ziyaretimiz de dahil olmak üzere heyetimizin çözüm süreci kapsamında son iki ayda yaptığı çalışmaları ve bu çalışmalar sonucunda vardığımız sonuçları kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz" dedi.

Yine Öcalan'a tecrit uygulanıyor bahanesi

Kandil'e giden heyette yer alan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken; "İmralı'da Öcalan'a tecrit uygulanıyor. Bu çözüm süreci açısından çok tehlikelidir. Hükümet diyalog kanallarını bilinçli olarak kapalı tutuyor. KCK süreç konusunda hükümetin pratik adım atması halinde bir günde silahsızlanma kongresini toplayabilecek." dedi.

Etiketler: , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler