YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kandil'de darbe yine PKK oraya sığındı
Terör örgütü PKK/PYD, Suriye'nin kuzeyindeki Kamışlı, Derik ve Dirbasiye'nin kontrolünü ele geçirince, yıllarca Kandil'de faaliyet gösteren kamplarını gruplar halinde bu bölgelere kaydırdı.
Kandil'de darbe yine PKK oraya sığındı
18 Mart 2016 / 14:11 Güncelleme: 18 Mart 2016 / 14:20

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK uzun süre faaliyetlerini Irak'ın kuzeyindeki Kandil'den yönetti.

Terör örgütü, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarınca özellikle Haziran'dan bu yana Kandil ve çevresindeki kamplara düzenlenen hava saldırılarında büyük kayıplar verdi.

PKK'nın sözde yöneticileri de Kandil'den PYD'nin kontrolünde bulunan Suriye'nin kuzeyindeki bölgelere yerleşmeye başladı. Suriye'deki kaos ortamından faydalanan PKK'lılar, PYD'nin buradaki yönetimini de devraldı.

 

AA

 // يوني
Irak vurulur da suriye vurulmaz mı?...
19 Mart 2016 06:05
 // Evren
Dün kandil,bugün kobai.Dün Asala,bugün pkk. Dün ebu cehil,bugün netahyau.Kafir aynı.Kötü olan kısmı biziz. Dünün iman dolu atalarımızın bugünkü bozuk nesli.Çıkın sokağa bakın. Allahın nusreti de zor gelir gibi böyle biz düzelmedikçe.....
18 Mart 2016 23:35
 // isa
3-4 ay kadar evvel Habertürk ekranında eski meclis başkanımız Cemil Çiçek 28 ülkenin doğrudan yada dolaylı şekilde pkk ya yardım ettiğini söylemişti.Bunların çoğuda nato üyesi yani müttekimiz nasıl işse!!!!!...
18 Mart 2016 20:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler