YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kandil hatırası"
PKK kampında atış talimi yapan avukat...
"Kandil hatırası"
23 Kasım 2011 / 07:00 Güncelleme: 23 Kasım 2011 / 07:53
KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınanlar arasında yer alan avukat İrfan Dündar'ın PKK terör örgütünün kamplarında elinde Kalaşnikof'la çektirdiği fotoğraflar ortaya çıktı.

KCK'nın 'Önderlik Komitesi' üst yöneticisi olduğu öne sürülen Dündar'ın, bir grup PKK'lı terörist ile birlikte atış talimi yaptığı görülüyor. Gözaltına alınan avukatlardan 3'ünün de PKK'nın silahlı kanadında faaliyet gösterdiği iddia edildi. Ergenekon 2. iddianamesinde yer alan gizli tanık Galip'in 2008 tarihli ifadesinde de avukat Dündar hakkında çarpıcı iddialar yer almıştı. Gizli tanık Galip'in ifadesinde, İrfan Dündar ve Mahmut Şakan'ın Kandil'e gelerek söyledikleri sözlerin 'Öcalan'ın direkt talimatı' olarak algılandığını, PKK'nın 2004'te yapılan 2. kongresine katılan Dündar'ın 'Başkan adına konuşuyorum, bu kongreden savaş kararı çıkacak.' diyerek savaş kararı alınmasında ısrar ettiği öğrenildi.

Dündar'ın kız kardeşi Zelal kod adlı Nesrin Dündar'ın da 2008 yılında abisinin evinde saklanırken gözaltına alındığı, daha sonra da pişmanlık yasasından faydalanarak serbest kaldığı belirtildi. Öte yandan İrfan Dündar'ın, Ergenekon davası sanıklarından Yalçın Küçük ile 2008 yılında yaptığı bir telefon görüşmesi de Ergenekon ile PKK arasındaki organik bağı gözler önüne sermişti. Küçük, Dündar'a PKK ile arasındaki irtibatı ortaya çıkaran sözleri sebebiyle fırça atıyordu. (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler