YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kandil bombalandı ama yetmez
MHP lideri Devlet Bahçeli, MGK bildirisinin geçmiş dönemlerde yayınlananlardan daha kapsamlı ve kararlı olduğunu belirterek, hükümetin bu bildiriyi sadakatle ciddiye alarak, uygulaması gerektiğini vurguladı
Kandil bombalandı ama yetmez
19 Ağustos 2011 / 09:00 Güncelleme: 19 Ağustos 2011 / 09:02

MHP Ankara il teşkilatının Gölbaşı’nda verdiği iftara katılan Bahçeli, MGK bildirisini değerlendirdi. Hükümetin bu bildiriyi ciddi bir şekilde algılaması gerektiğini vurgulayan Bahçeli, “Hükümetin bildiri doğrultusunda gerekli her türlü tedbiri alması terörle mücadeledeki başarısını sağlayacaktır. Bu metne sadakatla bağlı kalarak siyasi iktidarın vereceği terörle mücadelenin başarılı olmasını temenni ediyorum. MHP olarak her aşamasında kendilerine destek vereceğiz” dedi.
Çukurca’daki saldırıya değinen Bahçeli, “Türkiye ve Türk milleti kurşunla, mayınla, roketatarla sindirilmeye teslim alınmaya zorlanıyor. Tehlike had safhada, tehlike yanıbaşımızda, eşkıya dağlarda, şehirlerde, belediyelerde ve eşkıya Meclis koridorlarındadır. Hain planlarını icra etmekle meşgul” diye konuştu.


Hava destekli kara harekatı yapılsın

Açılımın Türkiye’yi kapana kıstırdığını vurgulayan Bahçeli, Kandil’e gerçekleştirilen hava operasyonunu olumlu bularak şunları kaydetti:

“Hava operasyonu destekli kara harekatı bir an önce yapılmalı. Süresi 17 Ekim’de dolacak olan sınır ötesi harekat izni mutlaka uzatılmalı. Kandil, canilerin başına yıkılmalı inleri yok edilmeli, PKK’yı aklamaya çalışan destekleyen kim varsa, içte ve dışta gerekli ders verilmelidir. Terörle yapılacak onurlu ve milli mücadelenin her aşamasına destek vereceğiz. İpe un seren kayıtsızlık gösteren AKP’den de bunun hesabını soracağız.”

Hükümetin Suriye politikasını eleştiren Bahçeli, başkalarının senaryolarından Türkiye’nin piyon olmasının kabul edilemeyeceğini belirtti. MHP lideri, atılan yanlış adımlarda ısrar edilmesi halinde Ortadoğu’nun kör kuyularında Türkiye’nin boğulmasının kaçınılmaz olacağını da vurguladı.  (Milliyet)

BAŞLIK
 // mehmet
başbakana bazıları parayı alıp yurt dışına kaçıcak diyor türkiyede bölünüp israilin eline kalıcakmış aynı filistin gibi olucakmış diye söylenti var ama ben görmediğim bir duruma inanmam önce kaçsın sonra konuşun gerçi ondan sonra yapılacak tek şey var bütün israili yok etmeye ölümüne çalışmak gerçi bu ülke bölünürse herhalde türkler topraklarını elinden alan insanları rahat yaşatmayacaklar o toprakta ben böyle biliyorum diliyorum bölünmeyiz...
24 Ağustos 2011 01:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler