YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kandil beni taşeron olarak kullanıyor"
"Kandil beni taşeron olarak kullanıyor"
30 Temmuz 2011 10:10
İmralı'da tutuklu bulunan terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan, avukatlarıyla yaptığı görüşmelerde, Kandil'in kendisini kullandığı öne sürerek, kendisinin yapacaklarının bittiğini ve artık barış görüşmesi yapılamayacağını savundu.

Terör örgütü PKK'nın İmralı'da tutuklu bulunan lideri Abdullah Öcalan, Kandil'de bulunan örgütün üst düzey yönetiminin kendisini taşeron olarak kullandığını söyledi.

Devletin de kendisiyle görüşen heyeti kullandığını savunan Öcalan, "Her iki taraf da beni idare ediyor. Aslında bu, bir şantajdır. Kandil beni taşeron olarak kullanıyor. Devlet de heyeti taşeron olarak kullanıyor. Her iki taraf da beni taşeron olarak kullanıyorlar." dedi.

Öcalan'ın avukatlarıyla yaptığı haftalık görüşmenin notları terör örgütüne yakın internet sitelerinde yayınlandı. Notlarda Öcalan'ın artık bir şey yapmayacağını söylediği belirtildi. Cezaevinden çıkmak istediğini ima eden Öcalan, "Ben burada pratik önderlik yapamayacağımı, bu şartlarda bunu sürdüremeyeceğimi söylemiştim. Her iki taraf da bana bir şeyler söylüyorlar. Devletin-AKP'nin zaten ne yaptığı ortada. Her iki tarafın beni taşeron olarak kullanmasına son veriyorum. Bugün itibarıyla buna son veriyorum. Benim yapacaklarım bitti. Bundan sonra benim rolümü sürdürmem için sağlık, güvenlik ve özgür hareket alanının sağlanması gerekiyor." diye konuştu. Mevcut pozisyonunun devlete de, Kürtlere de zarar verdiğini iddia eden Öcalan, bu şartlarda barış görüşmesi yapılamayacağını savundu.

Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler