YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kanal A'ya verilen skandal cezanın yankıları sürüyor
RTÜK'ün Kanal A'ya PKK - HDP iş birliği ve dış bağlantıları anlatıldığı için verdiği skandal cezanın yankıları sürüyor.MHP kontenjanından seçilen üye Esat Çıplak, HDP - PKK lehine verdiği kararın arkasında durduğunu söyleyerek başka bir skandala imza attı
Kanal A'ya verilen skandal cezanın yankıları sürüyor
11 Ağustos 2015 / 17:04 Güncelleme: 11 Ağustos 2015 / 17:27

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Kanal A'da yayınlanan Sivil Düşünce programına, PKK - HDP iş birliği ve dış bağlantıları anlatıldığı için para cezası vermişti. 

Üstelik İzleme ve Değerlendirme Dairesi'nin "söz konusu yayında "kanun ihlali ve suç unsuru yok" raporuna rağmen!

rt-001.jpg

RTÜK'ün PKK'yı ve HDP'yi koruyup kollayan kararının yankıları sürüyor.

HDP'nin programla ilgili, "Gazeteci Yazar Tamer Korkmaz'ın HDP'nin tüzel kişiliğini ve partinin Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı hedef aldığı ve gerçekle ilgisi olmayan yorumlarda bulunduğu" iddiasıyla yaptığı başvuru üzerine, Kanal A cezalandırılmıştı.

Skandal karara imza atan 5 isimin arasında, MHP kontenjanından görev yapan üye Esat Çıplak'ın da bulunması soru işaretlerine neden olmuştu. Eleştirilerin hedefindeki çıplak, dün akşam Kanal A'da yayınlanan Sivil Düşünce programına telefonla bağlandı.

HDP ve PKK'yı koruyan haksız kararını ilginç gerekçelerle savundu. Oysa, Çıplak'ın altına imza attığı kararın gerekçesi başkaydı..Çıplak, verdiği kararın sebeplerini anlatırken sık sık kendisiyle çelişti. 

Çıplak, aslında siyasal bir karar verdiğini bakın nasıl itiraf etti:

 // Dursun 71
Mhp'li rtük üyesini kınıyoruz,,,,yazıklar olsun hdp'yle aynı kefeye düştü....
11 Ağustos 2015 22:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler