YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kanadoğlu'na dava açıyor
Kanadoğlu'na dava açıyor
01 Nisan 2010 09:30
Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğ-lu'nun, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç hakkındaki yakışıksız ifadeleri davalık oluyor.

Haşim Kılıç, kendisine isim vermeden 'keçi' benzetmesinde bulunan Kanadoğlu'na tazminat davası açıyor. Kılıç, dava açmak için haber ajanslarından Kanadoğlu'nun konuşmasının bulunduğu kamera kayıtlarını istedi. Atatürkçü Düşünce Derneği Van Şubesi'nce 28 Mart'ta düzenlenen panelde konuşan Kanadoğlu, AK Parti'nin hazırladığı 26 maddelik anayasa değişiklik paketini eleştirmişti.

Daha sonra isim vermeden Haşim Kılıç'a gönderme yapan Kanadoğlu şu ifadeleri kullanmıştı: "Şimdiki Anayasa Mahkemesi'nde bir tek hukukçu olmayan üye var. O da başkan. Yeni değişiklikle şartlar oluşursa 13 hukukçu olmayan kişi mahkemeye üye olabilir. Biz bir 'keçi' ile baş edemiyorduk. Şimdi 13 hukukçu olmayan üye ile karşı karşıya kalacağız."

Kanadoğlu'nun sözleri kamera kayıtlarına takılırken, bu ifadelerin ardından salondan gülüşmeler ve alkışlar yükselmişti. 'Keçi' benzetmesinin haber olmasından sonra Kanadoğlu, konuşmasında Kılıç hakkında küçük düşürücü, hakaret taşıyan hiçbir söz sarf edilmediğini öne sürmüştü. Kanadoğlu daha önce de Kılıç'la ilgili hakaret içeren konuşmasından dolayı 5 bin lira manevi tazminata mahkum olmuştu. Ankara 13. Asliye Hukuk Mahkemesi, Kılıç'ın açtığı dava üzerine "Haşim Kılıç, gerçekte layık olmadığı bir mevkiye getirilen, hukukçu da olmayan..." sözlerinden dolayı Kanadoğlu'nun tazminat ödemesine karar vermişti.

Zaman

devletin halsiyeti olması lazımdır...
 // ibrahim çelikoğlu
Devletin üst seviyesindeki bir kurumun başkanına "keçi" denemez.
Çok büyük bir suç işler,yaptığı devlete ihanet derecesindedir vs.
insan kendine hakim olamayabilir.Amma;Böyle bir şey yok,Devletin Cumhuriyet rejimi korunuyor.Parti kapatmalar cumhuriyete uygun değildir deniliyor.Ergenekonculara destek verilmiyor diye kızıyor.
Bana kalsa,yaşlı olmamış olsa,ben muhabbethapis verilmesini isterdim......
01 Nisan 2010 11:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler