YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kanadoğlu ifadesini verdi
Kanadoğlu ifadesini verdi
08 Ocak 2010 13:56
Yargıtay Eski Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu sabah saatlerinde geldiği İstanbul Beşiktaş Adliyesi’nde Ergenekon soruşturmasıyla ilgili ifade verdi...

Eski Yargıtay Cumhuriyet başsavcısı Sabih Kanadoğlu sabah saatlerinde geldiği İstanbul Beşiktaş Adliyesi’nde Ergenekon soruşturmasıyla ilgili ifade verdi..

Ergenekon Soruşturması kapsamında 7 Ocak 2009’da evi aranan eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, aynı soruşturması kapsamında şüpheli olarak ifade vermek için avukatları ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Beşiktaş’taki adliye binasına geldi. Sabih Kanadoğlu’nun ifadesini İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Turhan Çokakkadı aldı...

Sabih Kanadoğlu’nun evinin aranmasının ardından geçen yaklaşık 1 yıllık süre içinde ifadesi alınmamış bu durum ikinci Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından avukat Levent Göktaş tarafından da gündeme getirilmişti. Tutuklu sanık avukat Levent Göktaş Ergenekon Davası'nın görüldüğü İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde Sabih Kanadoğlu’nun hukuki durumunun ne olduğunu sormuştu.

Levent Göktaş’ın talebi üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılı’ğından Ergenekon Davası'nın görüldüğü İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen yazıda “Sabih Kanadoğlu hakkında 7 Ocak 2009 tarihinde arama yapılmış ve şahıs hakkındaki gizli soruşturma halen devam etmektedir” denilmişti.

Sabah Kanadoğlu, Ergenekon soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından 22 Aralık 2009’da ifadesinin alınması için savcılığa çağrılmıştı. Avukatlarının savcılığa dilekçe vererek bazı taleplerde bulunması üzerine Sabih Kanadoğlu 22 Aralık 2009’da ifade vermeye gelmemişti.

9'NCU DALGADA EVİ ARANDI

Ergenekon operasyonunun 9'ncu dalgasında bir çok şehirde eş zamanlı operasyonlar başlatılmış, Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'ün talimatıyla Kanadoğlu'nun Ankara ve Balıkesir'deki evi aranmıştı. 

9'ncu dalgada MGK eski Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılınç, Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel, eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz, Prof. Dr. Veli Küçük, eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin de dahil 40 kişi gözaltına alınmış ve ardından tutuklanmıştı.
 

Yapılanlar saldıtrı değil,hukuk devletini oluşturmak olmalıdır.
 // ibrahim çelikoğlu
Bu ve bunlar gibilerinin bir daha milletin,devletin başına musallat olmamaları için yöntem oluşturulmalıdır.Bunu yakaladın ,sistem gene ayni sistem.Kim ne kazandı?Hiç. Aynı tas aynı hamamsa;Yakalamayın daha hayırlıdır....
08 Ocak 2010 14:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler