YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kan donduran tecavüz ve cinayet
Pervari'de 13-14 yaşlarında 8 erkek öğrenci, çıplak fotoğrafını çektikleri kız öğrenciye şantajla 2 ve 3 yaşında çocuk getirtip tecavüz etti ve birini öldürdü.
Kan donduran tecavüz ve cinayet
26 Nisan 2010 / 08:58 Güncelleme: 26 Nisan 2010 / 15:52

Türkiye, Siirt'te ilköğretim okulunda yedi kız öğrenciye aralarında okul müdür yardımcısının da bulunduğu 25 kişinin tecavüz etmesi olayının şokunu yaşarken, Pervari ilçesinde de dokuz ilköğretim okulu öğrencisinin karıştığı tecavüz ve cinayet ortaya çıktı.

Pervari'deki Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda (YİBO) okuyan ve yaşları 13 ila 14 arasında değişen sekiz erkek öğrenci, uygunsuz fotoğrafını çekip şantaj yaptıkları aynı okuldan tanıdıkları 15 yaşındaki kıza tehditle getirttikleri 3 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz edip öldürdükleri ve 2 yaşındaki erkek çocuğa da tecavüz edip ölüme terk ettikleri iddiasıyla tutuklandı.

Pervari'deki olay 15 Nisan 2009'da Pervari İlçe Emniyet Amirliği'ne başvuran H.S.'nin, 2 yaşındaki oğlu E.S.'nin kaybolduğunu bildirmesiyle çorap söküğü gibi çözüldü. Baba H.S. şikâyetinde, "Dün akşam yemekten sonra evin alt kısmındaki depoda ben hayvanlara yem hazırlarken oğlum E.'yi kapı önünde bıraktım. Beş dakika sonra çocuğum kayboldu" dedi.

Öldü sanıp bıraktılar

İlçede aramaların yoğunlaştığı sırada minik E.S.'nin, YİBO öğrencilerince Serkani Deresi mevkiinde bulunduğu haberi geldi. Giysileri çamurlu halde ve donmak üzereyken bulunan E.S., Pervari Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan muayenede ise vücudunun çeşitli yerlerinde kesik ve çürükler oluşan çocuğun tecavüze uğradığı saptandı. Polis olayı çözmeye çalışırken bir gün sonra ikinci kayıp çocuk ihbarı geldi.
Bu kez de E.S.'nin amcasının 3 yaşındaki kızı A.S. esrarengiz şekilde kayboldu. Olay ilçede duyulunca A.S.'nin ailesini arayan bir kişi, "Ben çucuğun 13-14 yaşlarında bir kızla Serkani Deresi yönüne gittiğini gördüm" dedi.
Polisler ve halktan yaklaşık 200 kişi Serkani Deresi çevresinde minik A.S.'yi ararken 20.00 sıralarında çocuğun cansız bedeni bulundu. Minik kızın tecavüz edildikten sonra boğularak öldürüldüğü belirlendi.

Önce kız bulundu

Polis birer gün arayla yaşanan iki olayın birbiriyle bağlantılı olduğunu tespit ederek A.S.'nin yanında görülen 13-14 yaşlarındaki kızı aramaya başladı. Amca çocukları olan iki kurbanın evlerinin yakınındaki Pervari Askerlik Şubesi ve bir akaryakıt istasyonun güvenlik kamerası kayıtlarını yeniden incelemeye alındı. Görüntülerde iki çocuğun da kaybolmadan hemen önce 13-14 yaşlarında bir kız çocuğuyla birlikte Serkani Deresi yönüne gittikleri, bu kızın öldürülen minik A.S.'yi kucağında taşıdığı saptandı. İki çocuğun babaları da kızın, diğer kardeşlerinin kızı olan yeğenleri ve Atatürk YİBO öğrencisi 14 yaşındaki D.S. olduğunu teşhis etti.

İtiraf ettiler

Gözaltına alınan D.S., iki kuzenine tecavüz edip birini öldürenlerin, kendisi gibi YİBO'da okuyan ve yaşları 13 ila 14 arasında değişen H.T., Y.Ş., H.T., M.T., M.K., C.Ş., S.G. ve A.F.K. olduğunu söyledi. YİBO öğrencileri savcının talimatıyla gözaltına alındı. Çoğu sınıf arkadaşı olan sekiz erkek öğrencinin, aynı okulda okuyan D.S.'nin çıplak fotoğrafını çekip şantaj yaptıkları ve kendilerine cinsel ilişki için küçük çocuk getirmesini istedikleri ortaya çıktı.

E.S.'yi bulmuş gibi yaptılar

İfadelere göre D.S., önce amcasının oğlu 2 yaşındaki E.S.'yi sekiz erkek öğrenciye teslim etti. Öğrenciler çocuğa sırayla tecavüz ettikten sonra öldürmek için dereye batırıp çıkardı ve boğulduğunu sanarak terk edip kaçtı. Ertesi gün herkes E.S.'yi ararken yeniden dere kenarına giden sekiz öğrenci, çocuğun ölmediğini görünce ilçe merkezine götürüp onu bulmuş gibi bıraktı.

Aynı gün D.S.'yi yine tehdit eden sekiz öğrenci, bu kez küçük yaşta kız çocuğu getirmesini istedi. D.S. de diğer amcasının 3 yaşındaki kızı A.S.'yi "Sana cips alacağım" diyerek kandırdı ve sekiz öğrenciye teslim etti. Minik A.S.'ye sırayla tecavüz eden öğrenciler, ardından onu boğarak öldürüp cesedini havuz kenarına bıraktı.

Hepsi tutuklandı

Haklarında işlem başlatılan kız öğrenci D.S. ile erkek öğrenciler önce Çocuk Esirgeme Kurumu´nda gözlem altına alındı, ardından "cinayet", "çocuğun nitelikli cinsel istismarı", "Çocuğun nitelikli cinsel istismarına yardım etmek", "hürriyeti tahdit" suçlamasıyla tutuklandı.

Adli Tıp: Farkındalar

İfadelerinde tüyler ürpertici tecavüz ve cinayeti ayrıntılarıyla anlatan çocukların işledikleri suçun, hukuki anlam ve sonuçlarını algılama yeteneğine sahip olup olmadıklarının saptanması için Adli Tıp Kurumu'ndan rapor istendi. Adli Tıp Kurumu da raporunda şüphelilerin yaptıklarının bilincinde oldukları belirtilirken davranışlarını yönlendirme yeteneğinin de yeterince gelişmiş olduğu kaydedildi.

Dosya ağır cezada

Olayla ilgili soruşturmayı tamamlayan Pervari Cumhuriyet Savcılığı hazırladığı fezlekeyi Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılması için Siirt Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdi.

Tecavüzü kınamak için yürüdüler

Siirt'teki yedi kız öğrenciye tecavüz ve cinsel istismar iddiaları Siirt, Van ve Batman'da yapılan basın açıklamalarıyla kınandı. Siirt'te Güres Caddesi'nde, aralarında Siirt Üniversitesi öğrencilerinin bulunduğu bir grup genç, üzerinde "kınıyoruz" yazısı bulunan siyah çelenkle yürüdü. Yapılan basın açıklamasında, Siirt halkının olaya sessiz kalmadığı, aksine haklı ve haksızın belirlenmesi için adliyedeki gelişmeleri beklediği belirtildi. Batman Belediyesi önünde toplanan Batman Kent Kadın Meclisi üyesi bir grup ile İnsan Hakları Derneği Van Şubesi üyeleri de olayı kınadı.

Radikal

MÜSTEHCEN YAYINLARIN GETİRDİKLERİ !
 // VATANDAŞ
İnternet müstehcen yayınlar sahipsizlik eğitimsizlik ve din olgusunun eksik oluşu toplumu ne hale getirdi.Devletten para alarak eğitim verdiğini zanneden bu kurum sorumluları yarın sizin çocuklarınız uygular veya çocuklarınıza uygulanırsa anlarsınız en büyük sorumluluk payı sizlere aittir.Bu toplumda can mal namus ve din emniyeti isteniyorsa gereği düşünülüp yapılmalı yoksa bu gün ona yarın sana olabilir.İlgililer tüm bu kurumların eğitimine dikkat etmeli !...
26 Nisan 2010 10:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler