YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kan donduran itiraf: Şehit polislerin paralarını almışlar!
FETÖ'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran ekipte yer alan 'Paşa' lakaplı Zekeriya Kuzu, şehit polislerin para ve cüzdanlarını aldıklarını ifade etti.
Kan donduran itiraf: Şehit polislerin paralarını almışlar!
30 Temmuz 2016 / 17:18 Güncelleme: 30 Temmuz 2016 / 17:20

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele saldırı gerçekleştiren ekipte yer alan ve geçtiğimiz günlerde yakalanan 'Paşa' lakaplı Zekeriya Kuzu ifadesinde,şehit polislerin para ve cüzdanlarının alındığını, Şükrü Binbaşı'nın "Sonra helalleşiriz, ölenlere de dua edin" dediğini söyledi.

ŞEHİT POLİSLERİN PARA VE CÜZDANLARINI ALMIŞLAR

Koordinasyonu sağlayan Şükrü Binbaşı'ya "Barbaros" ismiyle hitap edildiğini anlatan Kuzu, ifadesinde şunları söyledi:

"Şükrü Binbaşı, 'helikopterin biri havada kalacak atış edilirse karşılık verecek' dedi. Helikopter yaklaşık 100 metre mesafade indi. Duvarların arkasına saklanarak otele gelindi. 

Sivil vatandaşlar uzaklaştırıldı. Bir anda çatışma çıktı. Bizi yönlendiren Mehmet Üstteğmen'di. Şükrü Binbaşı 'roket atıyorum' dedi. Ancak taarruz tipi el bombası attığını gördüm. 

En önde Şükrü Binbaşı, İsmail Yüzbaşı, Mustafa Serdar Yüzbaşı vardı. Hepsi maskeliydi. Antre gibi bir yer vardı. Oranın camını kırıp el bombası attılar. 

Yanımızdakiler bize 'boş durmayın sağa sola ateş edin' diyorlardı. İçerdekilerini süründürerek yanımıza getirdiler, hatta birinin başının yanında ateş ettiler. 

Şükrü Binbaşı 'Girin içeri ne kadar silah varsa alın gelin' dedi. Bir uzunlu namlulu silahla birkaç tabanca ve gece görüşlü dürbün aldık. Yerdeki polislerin para ve cüzdanlarını da aldı. 

Arazide aldığımız paranın bin 500 lira civarında olduğunu gördük. Şükrü Binbaşı 'Daha sonra helalleşiriz, ölenlere de dua edin' dedi. Sahilden yan otelin duvarından atladıktan sonra ormana girdik."

"TAHMİNİM HERKES HİZMET HAREKETİNDEYDİ" 

İsmail Yüzbaşı'nın mola yerinde "Buradaki herkes hizmet hareketinden mi?" diye sorduğunu ve kimsenin itiraz etmediğini söyleyen Kuzu, "Tahminim herkes hizmet hareketindeydi. 

İsmail Yüzbaşı ve Şükrü Binbaşı 'eğer yakalanırsak bizi öldürürler. her ne şekilde olursa olsun hayatta kalmalıyız. 

Ormanda kaldığımız zamanda ihtiyaçlarımızı ormandaki meyvelerle karşıladık. Sürekli yüksek gerilim hatlarını takip ederek yerleşim yerlerine ulaşmaya çalışıyorduk" dedi.


HABERTÜRK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler