YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Kamyon'da yeni gelişme
Bomba yüklü kamyona yönelik ihbarı kim yaptı?
'Kamyon'da yeni gelişme
23 Mart 2010 / 18:23 Güncelleme: 23 Mart 2010 / 19:41

Başkent Ankara'da, 10 Mart tarihinde yapılan bir ihbar üzerine durdurulan, içinde çok sayıda silah ve askeri mühimmat bulunan kamyonla ilgili sahte ihbarcıların kimlik tespitine çalışılırken, sürpriz bir gelişme yaşandı. Emniyete kamyonun ihbar edildiği "mehmetali06168" isimli mailin sahibi Balıkesir'de ortaya çıktı.

Balıkesirli olan ve Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi'nde öğrenim gören 2. sınıf öğrencisi A.B.A. (23), olay günü haberlerin hemen ardından araştırdığı mail adresini sahipsiz görünce aldığını o günden beri onlarca kişinin bu listeye kendisini eklediğini, yüzlerce mesaj geldiğini, bu adres üzerinden açtığı sayfanın da binlerce ziyaretçi tarafnıdan görüntülendiğini söyledi. "Gerçek ihbarcı ben değilim" diyen A.B.A., sahte ihbar mailinin Amerika'da çıkan adresinin de sahte olduğunu düşündüğünü,  emniyetin servis sağlayıcı microsoft şirketiyle iletişime geçmesi halinde gerçek ihbarcıya ulaşılabileceğini bildirdi.  
 

"UYGUR TÜRKLERİ İÇİN YAPTIM" 
A.B.A., "mehmetali06168@hotmail.com" adresine en fazla mesajın medya kuruluşlarından geldiğini anlattı. Önemli gazete ve televizyonların röportaj talebinde bulunduğu sahte mailin sonradan sahibi olan A.B.A., bu mail üzerinden göreceği ilgiyi tahmin ettiği için bunu Uygur Türkleri'nin sesini duyurmak amacıyla yaptığını kaydetti. 
 

A.B.A., sahte mail ile ihbar yapan gerçek şahsiyetin bir an önce ortaya çıkması gerektiğini söyledi. Kullandığı mail adresini aldığı gerçek ihbarcıya seslenen A.B.A.,"Bu ihbarı yaparken devlete yardım amaçlı ihbar yapmak istiyorsa kimliğini bence gizlememeli. Bildiği çok şeyler varsa gizli tanık olarak devlete yardımda bulunabilir.  Bu şekilde hareket ederek yani kendi adresini gizlemekle sadece ortalığı karıştırmaya yönelik davranışta bulunmuş olur. Ama gerçekten vatanı için, ülkede herhangi bir gizli işler çevriliyorsa adresini gizlemeden direk emniyete kendisini söyleyip gizli tanık olmak istiyorum diyerek bildikleri varsa emniyete aktarabilir" diyerek, hala meçhul olan ihbarcıya, "gizli tanık" olarak ortaya çıkmasını istedi. İHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler