YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamuoyunun takdirine sunuyorum
Partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündemdeki gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Aksu, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Dün gelen şehit haberi ile ilgili Aksu bakın ne söyledi?
Kamuoyunun takdirine sunuyorum
14 Ekim 2010 / 14:39 Güncelleme: 14 Ekim 2010 / 14:40

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, ''Terör örgütünün eylemsizlik kararına rağmen Tunceli'de iki şehit haberini siz nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna, ''Ben bütün kamuoyunun takdirlerine sunuyorum. Hem bir eylemsizlik kararı... Bunların samimiyetini, bu konudaki dürüstlüklerini kamuoyunun takdirlerine sunuyorum. Geçmişte de bu şekilde eylemsizlik kararı, ateşkes kararları alınmışken bir takım acı olaylar yaşanmıştı. Ama biz terörle mücadele konusunda yapılması gereken dış ilişkiler, yoğun dış temaslar, içeride bütün hazırlıklarımız eksiksiz olarak her türlü tedbirin alınması için ne yapılması gerekiyorsa yapıyoruz. Sadece tek yönlü düşünmüyoruz, meseleyi sadece güvenlik açısından düşünmüyoruz. Meseleyi bütün boyutlarıyla düşünüyoruz. Ekonomik boyutu, sosyal boyutu, diplomatik boyutuyla ele alıyoruz'' yanıtını verdi.

''Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad teröristlere bir af konusunu gündeme getirdi. Siz AK Parti olarak Suriye'deki af konusuna nasıl bakıyorsunuz?'' sorusu üzerine Aksu, ''O konuşma basına bu şekilde intikal etti ama ne dedi o? Geçmişte biliyorsunuz, AK Parti hükümetinden önce pişmanlık yasaları çıkarıldı. Bizim dönemimizde yine birtakım kurumların da arzusu, istikameti üzerine  Eve Dönüş Yasası, Topluma Kazandırma Yasası dediğimiz yasa çıkarıldı. Bu tür bir şey mi konuşuldu yoksa bizim hukukta tarif edilen bir aftan mı bahsedildi bunu tam olarak bilemediğim için şimdi nasıl bir değerlendirme yapayım? Bizim affa karşı olan tutumumuzu da biliyorsunuz. Sayın Başbakan bu konudaki görüşleri açıklamıştı, şu anda bir affın olmayacağını'' dedi. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler