YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamu-Sen desteğini çekti!
Kamu-Sen üyeleri, TEKEL işçilerinin eylemlerinin amacını aştığı gerekçesiyle destek yürüyüşüne katılmadı
Kamu-Sen desteğini çekti!
04 Şubat 2010 / 14:42 Güncelleme: 04 Şubat 2010 / 14:52

Mersin'de TEKEL işçilerine destek için yapılan iş bırakma eylemine Türkiye-Kamu-Sen üyeleri amacını aştığı için destek vermekten vazgeçti. Yürüyüşe katılmak için gelen Türkiye-Kamu-Sen üyeleri yaptıkları basın açıklamasının ardından AK Parti önüne yapılacak yürüyüşe katılmadan dağıldı.

Mersin'de TEKEL işçilerine destek vermek için TÜRK-İŞ, KESK, DİSK, Türkiye Kamu-Sen üyeleri ile bazı partililer ile sol gruplar Atatürk Caddesi üzerinde toplandı. Halaylar çekip hükümet aleyhine sloganlar atan kalabalık açtıkları pankartlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Ancak Türkiye- Kamu-Sen'e bağlı çalışanlar eylemin amacını aştığını belirterek yürüyüşe katılmaktan son anda vazgeçti.

Türkiye Kamu-Sen Mersin Şube Başkanı Hüseyin Ateş yaptığı açıklamada, 6 konfederasyonun almış olduğu eylem kararı gereği emekten gelen güçlerine kullanmak için eylem yapmaya karar verdiklerini söyledi. Yürüyüşte 6 konfederasyonun isminin bulunduğu afişin dışında afiş yada flama olmayacak şeklinde karar aldıklarını ifade eden Ateş, "Ama görüyoruz ki bu gün bizim dışımızda kimse sözünü tutmamış. Böyle sözünü tutmayan insanlarla nereye gidebiliriz. Verilen sözler tutulmadığı eylem amacını aştığı için katılmaktan vazgeçiyoruz." şeklinde konuştu.
 Konuşmanın ardından Türkiye Kamu-Sen üyeleri dağılırken diğer eylemciler Hastane Caddesini takip edip sloganlar eşliğinde AK Parti Mersin İl Binası önüne geldi. Petrol-İş Mersin Şube Başkanı Adil Alaybeyoğlu sendikaları temsilen yaptığı konuşmanın ardından kalabalık halaylar çekip olaysız bir şekilde dağıldı.

AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler