18 Haziran 2018 Pazartesi
 • Altın193,699
 • BIST93.043
 • Dolar4,7189
 • Euro5,4759
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2348
 • İstanbul24 °C
 • Ankara22 °C
 • İzmir26 °C
 • Konya20 °C
 • Adana21 °C
 • Antalya24 °C
 • Diyarbakır26 °C
 • Bursa23 °C
 • Kayseri16 °C
 • Kocaeli21 °C
 • Şanlıurfa26 °C
 • Gaziantep20 °C
 • İçel24 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kampüste içkiye CHP izni
CHP'li Nilüfer Belediyesi'nin Türkiye'de ilk kez üniversite kampüsü içinde içki satışına izin verdiği iddia edildi.
Kampüste içkiye CHP izni
16 Ocak 2011 / 09:25 Güncelleme: 16 Ocak 2011 / 09:42

CHP lideri Kılıçdaroğlu “gençleri alkolden uzak tutacak” düzenlemeleri desteklerken, CHP’li Nilüfer Belediyesi Uludağ Üniversitesi Kampüsü içerisinde içki satışı ve servisine izin verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son dönemdeki içki satışı düzenlemeleriyle ilgili olarak “Gençleri kötü alışkanlıklardan, içkiden uzak tutmak güzel bir şey” derken, CHP’li bir belediyenin Türkiye’de ilk kez üniversite kampüsü içinde içki servisine izin verdiği ortaya çıktı. Bursa’nın Nilüfer İlçesi’nin CHP’li belediyesinin, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’nde alkollü içki servisi için Meclis kararı aldığı öğrenildi.

RUHSAT CHP’Lİ BAŞKANDAN

Nilüfer Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısında, CHP’li üyelerin oylarıyla üniversite içinde alkollü içecek satılması ruhsata bağlandı. CHP’li Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de diğer CHP’li meclis üyeleriyle birlikte kampusteki tesislerin içkili bölge ilan edilmesi yönünde oy kullandı. Belediye Meclisi’nin bu kararı da diğer meclis kararları ile birlikte belediyenin resmi internet sayfasından yayınlandı.

CHP FİRESİZ ‘EVET’ OYU KULLANDI

Sözkonusu kararın alındığı Nilüfer Belediye Meclisi toplantısında AK Partililerle CHP’liler arasında sert tartışma yaşandığı öğrenildi. Meclis’te bulunan 10 AK Parti’li üyeden 4’ü mazeretli olarak toplantıda bulunmazken, toplantıya katılan 6 AK Parti’li üye ret oyu kullandı. Ancak Meclis’te 21 üyesi olan CHP’den toplantıya katılan başkanla birlikte 20 üye içki kararını onayladı.

KAPALI SPOR SALONU VE TENİS KORTU

Üniversitede spor etkinliklerini yapıldığı bölgede alkollü içki satışı ve servisi başlatan Nilüfer Belediye Meclisi’nin 7 Temmuz 2010 tarihli, 23 nolu kararında satış ve servis yapılacak alanlar U.Ü. Görükle Kampüsu içerisindeki Tenis Kortları Sosyal Tesislerini (Rektörlük Kapalı Spor Salonu ve Tenis Kortları Sosyal Tesisi) kapsadığı belirtiliyor.

‘Gençler alkolden uzak tutulmalı’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, içki yasağı ve içki ilgili söylemlerin çok önemli olmadığını belirterek, gençlerin alkolden korunması gerektiğini, ancak içkiyi kullanarak kişilerin, ailelerin, bireylerin, sınıfların sosyal yaşamlarını kontrol etmeye kalkmanın doğru olmadığını, bunların demokraside yeri bulunmadığını söyledi. Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın bu konudaki sözlerini de ciddiye almadığını kaydetti. Kültür Bakanı Ertuğrul Günay’ın gözden çıkarıldığını öne süren Kılıçdaroğlu, ‘’Kültür Bakanı gerçekten kültürlü biriyse, Başbakan’ın, Bülent Arınç’ın ne dediğini biz de biliyoruz herhalde o da biliyordur. Bunun gereğini yapması lazım’’ dedi.

Hizbullah yöneticilerinin tahliyelerinin ardından ortadan kaybolmalarıyla ilgili görüşleri sorulan Kılıçdaroğlu, tahliyelerin sorumlusunun iktidar olduğunu savundu. Kılıçdaroğlu ‘’Yargıyı suçluyorlardı, şimdi serbest bıraktılar. Peki sizin istihbarat örgütleriniz, güvenlik güçleriniz yok mu? Bu insanlar imza vermeye gelmediler. Bunları siz izlemediniz mi? Bunlar yurt dışına kaçtılarsa, bu olayın sorumlusu Adalet ve Kalkınma Partisidir” dedi.

HEDEFLERİNİ YÜKSEK TUTTU

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP ile koalisyon yapacakları yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine “Tek başımıza iktidar olmak istiyoruz” dedi. CHP Bayrampaşa ilçe teşkilatını ziyaret eden Kılıçdaroğlu, gazetecilerin koalisyon soruları üzerine “Tek başımıza iktidar olmak istiyoruz. Bunun için sokak sokak yapılanıyoruz. Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullar CHP’nin tek başına iktidar olmasını zorunlu kıldı” diye konuştu.

ÇOCUK OYUNU İZLEDİ

Kılıçdaroğlu daha sonra Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelenen ‘Renkler Cumhuriyeti’ adlı çocuk oyununu izledi. Oyunun yazarı Enver Aysever, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve çocuklarla birlikte oyunu izleyen Kılıçdaroğlu, oyunun sonunda sahneye çıkarak oyuncuları tebrik etti ve çiçek verdi. Gazetecilerin oyunla ilgili görüşlerini sorması üzerine Kılıçdaroğlu, oyunu, çocuklara Cumhuriyet bilincini vermesi açısından son derece güzel bulduğunu söyledi.

Star

SİZİ GİDİ TAKİYECİLER SİZİ !
 // BATUHAN
Bunlar sahte halkçı ve cumhuriyetçi takiyecinin ta kendileri halkın yararına ne olsa ideolojik kaygılarından dolayı karşı çıkıyorlar tıpkı referandumda olduğu gibi. Dünya sigara ve içkinin zararından gençlerini korurken bunlar bir avuç üniversitelinin oyunu almak için resmen öğrencileri fuhuş ve içkinin tuzağına düşürüyorlar, bunlar böyle halkçı. Kendi belediyelerinde hortumculuktan tutuklananların haddi hesabı yok iktidar olsalar deveyi hamuduyla yutarlar...
16 Ocak 2011 13:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler