YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kamer Genç'in ağzına biber süreriz"
Kamer Genç'i kınayan Türk Anneler Derneği Genel Başkanı Gül Baysal,'Bir ana olarak onun ağzına biber süreriz. Bir daha öyle konuşamaz' dedi.
"Kamer Genç'in ağzına biber süreriz"
01 Aralık 2013 / 10:57 Güncelleme: 01 Aralık 2013 / 11:01

Bursa'da Yıldırım Belediyesi ile Türk Anneler Derneği Bursa Şubesi tarafından inşa edilen Engelliler Anaokulunun açılışında konuşan Gül Baysal, CHP Milletvekili Kamer Genç'e büyüktepki gösterdi.

Genç'in Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'dan derhal özür dilemesini isteyen Baysal, "İsmini açıklamadan hanımefendiye saygısızlık yapan o milletvekilini kınıyoruz. Sayın bayan Erdoğan'dan milletvekilinin özür dilemesini bir ana olarak emrediyorum. Daha da ileri giderek söylüyorum, zaman zaman bu rahatsızlık verenlerin dokunulmazlığının gözden geçirilmesini istiyorum.

Ekranda bizi rahatsız etmesinler. Biz onlara ülkeyi yönetsinler diye oy veriyoruz. Bizi rahatsız edin demiyoruz. Biz de hanımefendiden milletvekili adına ana olarak özür diliyoruz" diye konuştu.

"Ağzına biber süreriz"

Kamer Genç'in saygısızlığını bir ana olarak asla kabul etmediklerinin altını çizen Gül Baysal, "550 milletvekilinden birisi büyük bir saygısızlık yaptı. Türkiye Cumhuriyeti'nin hamurunu yoğuran derneğin başkanı olarak tepki gösteriyorum. O olaydan sonra bazıları o milletvekilinin ağzına biber süreriz diyorlar. Esas biberi biz süreriz. Bir daha da böyle konuşamaz. Onu da söyleyeyim. Onlardan güzel konuşmalar bekliyoruz. Bu saygısızlığı kınıyorum. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Erdoğan'ın eşi nerede isterse, orada konuşur. Onu sıradan bir milletvekili yönlendiremez. Bunun da böyle bilinmesini istiyoruz. Biz çok tepkiliyiz" şeklinde konuştu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler