YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamer Genç'e AK Parti Kadın Kolları'ndan tepki
Kamer Genç'e AK Parti Kadın Kolları'ndan tepki
27 Kasım 2013 20:17
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Akşit, CHP milletvekili Kamer Genç'i Başbakan’ın eşi Emine Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle mensubu bulunduğu parti yönetimini göreve davet ettiklerini söyledi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'i, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın eşine karşı nefret içerikli sözleri nedeniyle millete şikayet ettiklerini, mensubu bulunduğu parti yönetimini de göreve davet ettiklerini bildirdi.

Akşit, Japonya Büyükelçiliğinde düzenlenen gecede, CHP Milletvekili Genç'in, Emine Erdoğan'ın konuşmasına müdahalesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı.

29 Ekim'de Japonya'daki Türk Büyükelçiliğinde Japon Başbakanının eşinin onur konuğu olduğunu ve orada bir konuşma yaptığını anımsatan Akşit, açıklamasında şunları kaydetti:

"Mütekabiliyet çerçevesinde Japon Büyükelçiliği de Başbakanımızın eşini milli gününe onur konuğu olarak çağırdı. Başbakanımızın saygıdeğer eşi Emine Erdoğan da devletler arası geleneğe uygun olarak davete icabet ederek konuşmasını yaptı. Durum böyle iken ülkemizi utandırarak nefret içerikli sözlerini Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nın eşine karşı sarf etmiş olması sebebiyle kendisini yüce milletimize şikayet ediyor, mensubu bulunduğu parti yönetimini de göreve davet ediyoruz.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler