YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamer Genç yaptığında ısrarlı!
Kamer Genç yaptığında ısrarlı!
28 Kasım 2013 23:00
CHP Tunceli Milletvekili Genç, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Japonya Büyükelçiliği'ndeki konuşmasına müdahalesine ilişkin, "Emine Hanım değil benim eşim de olsa müdadale ederdim" dedi.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Japonya Büyükelçiliği'ndeki konuşmasına müdahalesine ilişkin, "Protokolde temsil yetkisi yok. Emine Hanım değil benim eşim de olsa müdahale ederdim" dedi.

Genç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Japonya Büyükelçiliği'nde Emine Erdoğan'ın konuşması sırasında, protokolde temsil yetkisi olmaması nedeniyle "Hangi sıfatla konuşuyorsun" dediğini, ancak bunu Emine Erdoğan'ın duymadığını savundu. Genç, bu sırada korumaların kendisine müdahale ettiğini, ardından da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın geldiğini anlattı.

Bu olayda hiçbir hatasının olmadığını savunan Genç, şunları söyledi:

"Devletin protokolüne ters düşen her harekete müdahale ederim. Emine hanım olmasaydı da Tayyip Erdoğan'ın oğlu da olsaydı müdahale ederdim. Burada bir hakaret yok. Kadına karşı bir şiddet değildi bu. Benim hiçbir zaman kadınlara karşı en ufak bir saygısızlığım yoktur. Ama şimdi linç kampanyası ile karşı karşıyayım. Bu ruh bu bedenden çıkmadıkça ben mücadeleme devam edeceğim. Ben burada kendimi hatalı hissetsem partimden de milletvekilliğinden de istifa ederim."

Genç, "yine olsa yine aynı tepkiyi göstereceğini" belirterek, "Emine Hanım değil benim eşim de olsa müdahale ederdim" dedi.

Kendisine yönelik "sarhoştu" şeklinde ithamlarda bulunulduğunu kaydeden Genç, hayatı boyunca sarhoş olduğuna dair bir anısının bulunmadığını anlattı.

Kamer Genç, bir soru üzerine, partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine bu konuda bir şey sormadığını, sorması halinde olayın özünü anlatabileceğini söyledi.

 

AA

00:43
 // YÜRÜ GİT BE PİS AYYAŞ
Ele güne rezil ettin bizi. Hadi bizimkilerden utanmadın, japon misafirlerden de mi utanmadın. Hangi örfümüzde, misafirin gözü önünde kavga etmek var. Sen bi AMATEM'e git tedavi ol....
29 Kasım 2013 00:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler