YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamer Genç ve Hüseyin Aygün'e tepki
CHP'li vekiller Kamer Genç ve Hüseyin Aygün, BDP'li bir grup tarafından protesto edildi.
Kamer Genç ve Hüseyin Aygün'e tepki
25 Temmuz 2013 / 19:57 Güncelleme: 25 Temmuz 2013 / 20:03

13. Munzur Kültür ve Doğa Festivali kapsamında düzenlenen Nazımiye Düzgünbaba Anma etkinliğine katılan CHP'li vekiller Kamer Genç ve Hüseyin Aygün, BDP'li bir grup tarafından protesto edildi.Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde düzenlenen Düzgünbaba Anma etkinliğine, CHP Milletvekilleri Kamer Genç ve Hüseyin Aygün de katıldı. Anma etkinliğinde CHP'li Vekil Kamer Genç, yerel halk oyunları ekibi Varvara ile halay çekti. Etkinlikte söz alarak bir konuşma yapan Kamer Genç, BDP'li bir grup tarafından protesto edildi.

Genç, "Buraya gelirken size Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun sevgi ve saygılarını getirdim. Tunceli halkı şunu bilmelidir ki tarih Tunceli halkına bir şans vermiştir. Bu şans Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir evladın ana muhalefet partisinin genel başkanı olmasıdır. Bu memlekete herhangi bir hizmet gelmiyor niye gelmiyor bu insanların inançlarından dolayı gelmiyor. Her Tuncelili vatandaş onurlu ve soylu bir davranış gösterecekse muhakkak suretle Tunceli'de bütün belediyelerin CHP tarafından alınması gerekir" dedi.

BDP'li bir grup Genç'in konuşmasına tepki gösterirken, CHP'li Genç, "Ben şu bağıran arkadaşlarıma hayret ediyorum. Bu halka saygılı olun bu halk beni 7 defa milletvekili seçmiştir. Saygılı olun. Ben size karşı herhangi bir saygısızlık yapmıyorum. Durun fikirlerimi söyleyeyim. İki dönemdir Tunceli merkezde belediyeyi BDP kazanıyor festival için bana davetiye gönderilmiyor.

Düşüncelerimiz farklı olabilir ama birlikte yaşamak zorundayız. Birlikte yaşayabilmemiz için kardeşlik duygularını öne çıkarmamız lazım. Siz barışı yuhalıyorsunuz" diye konuştu.Etkinlikte söz alan ve Zazaca konuşan CHP Tunceli Milletvekili Aygün de gerek Kamer Genç'e gerekse de kendisine yönelik tepkileri kınayarak, etkinliğin siyaset yapma yeri olmadığını söyledi.

 

İHA

20:35
 // TUNCELİNİN AYIBI
Biz Dersim'e ağlarken, Tunceli halkı bu yüzsüzleri, bu katil varisçilerini nasıl seçer! İnsan hiç celladına aşık olur mu!?...
25 Temmuz 2013 20:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler