YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamer Genç, olaylı resepsiyon sonrası ilk kez konuştu
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni temsil etme yetkisini ev sahibi tayin edemez' dedi.
Kamer Genç, olaylı resepsiyon sonrası ilk kez konuştu
27 Kasım 2013 / 20:28 Güncelleme: 27 Kasım 2013 / 20:36

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni temsil etme yetkisini ev sahibi tayin edemez. Ev sahibi büyükelçi seviyesinde konuşur, onun karşılığı da oraya gelen bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti bakanıdır” dedi.

CHP Tunceli Milletvekili Genç, dün Japonya Büyükelçiliği’nde yaşanan olayı anlattı. Bu tür etkinliklerde büyükelçinin konuşma yapmasının ardından Türkiye Devleti’nin temsilen bir konuşma yapıldığını söyleyen Genç, “Dün ayrı bir durumla karşı karşıya kaldık. Emine Hanım’a siz hangi sıfatla konuşuyorsunuz’ dedim. O kadar. Emine Erdoğan’a sataşmam olmamıştır, herhangi bir hareketim olmamıştır, en ufak kendisini rencide eden bir sözüm olmamıştır. Ama hemen yanındaki saldırgan polisleri bana doğru üç, dört tanesi geldi, ‘ne konuşuyorsunuz’ dediler. Bende ‘siz kimsiniz’ dedim. Arkasından Taner Yıldız geldi, ‘terbiyesizlik yapma’ dedi” ifadelerini kullandı.

AK Parti Antalya milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun ise kendisine durumu anlattığını söyleyerek, Başbakan eşinin Türkiye’de gemi hizmete alınmasına katıldığı ve burada bir konuşma yaptığını söylediğini belirterek, Büyükelçiliğin de jest olarak Emine Erdoğan’a davet gönderdiğini söylediğini ifade etti.

Genç, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni temsil etme yetkisi ev sahibi tayin edemeyeceğini ifade ederek, "Ev sahibi büyükelçi seviyesinde konuşur, onun karşılığı da oraya gelen bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti Bakanı’dır. Emine Hanım’ın orada bir temsil yetkisi yoktur. Bunu söylemek benim hakkımdır” diye konuştu.

 

İHA

21:45
 // SABİHA GÖKÇEN
Sabiha Gökçen sana neyi hatırlatıyor ey ayyaş!...
27 Kasım 2013 21:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler