YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamalak: 'Türkiye, uluslararasında itibar kaybı yaşadı'
Kamalak: 'Türkiye, uluslararasında itibar kaybı yaşadı'
04 Ocak 2014 21:19
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, son yaşanan olaylar sonucunda Türkiye’nin uluslararasında itibar kaybı yaşadığını söyledi.

Eskişehir’e parti teşkilatının düzenlediği etkinliğe katılmak için gelen Prof. Dr. Kamalak etkinlik öncesinde basın mensuplarıyla Saffron Otel’de yemekte bir araya geldi. Kamalak, son yaşanan olayların Türkiye’ye uluslararasında itibar kaybının yaşanmasına neden olduğunu söyledi. Başbakanın Başdanışmanın Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yönelik kumpas kurulduğuna yönelik cümlelerini hatırlatan Kamalak, şunları kaydetti:

“Başdanışman, yani komplo hazırlandı. Tuzak kuruldu diyor. Niçin söylüyor bunu? Efendim Ergenekon, Balyoz yargılamalarıyla ilgili olarak söylüyor. Bu yaşanmış bir fıkrayı hatırlatıyor. Sahilin kenarında dolaşırken bir çocuk denize düşer. Kim kurtaracak falan derken, birisi elbisesiyle atlıyor denize. Çocuğu kurtarıyor ve herkes alkışlıyor. Kahraman ilan ediyor. Adam çocuğu denizden çıkarıyor ama ‘beni hangi alçak denize itti’ diyor. Demek ki adam kendisi denize atlamamış itmiş onu birisi. Mevcut iktidar efendim askerliğin vasiyetini bertaraf ettik falan filen diye övünürken şimdi birileri TSK’ya kumpas kurdu. Asıl suçlamalarla ‘Bir takım generallerimizi mahkum ettiler’ diyor. İş bununla da kalmaz. Şimdi böylece yargı kararları şüpheli hale geliyor. Bu temiz bir yönetimin adil bir iktidarın yapacağı bir iş değildir. Türkiye’miz içinde herhalde kabul edilemez bir uygulama biçimidir. Türkiye’nin aslı lehine değildir. Bu gelişmelerle hem Gezi, hem 17 Aralık operasyonu hem de bu söylemler açısında Türkiye itibar kaybediyor uluslararası açıdan.”

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler