YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamalak: Doğum sancısı
Kamalak: Doğum sancısı
29 Temmuz 2011 23:55
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Komutanların emekliliğini istemesini değerlendirdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Genelkurmay Başkanı ve üç Kuvvet Komutanı'nın emekliliklerini istemesiyle ilgili olarak, ''Bu, kanaatimce Türkiye'nin demokratikleşmesinin doğum sancısıdır. Türkiye'nin normalleşmesi, gerçek manada demokratikleşmesi için bu tür sancıları yaşaması gerekiyor'' dedi.

Kamalak, yaptığı açıklamada, ortada bir krizin olmadığını savundu.

Komutanların emekliliklerini istemelerini, ''Türkiye'nin normalleşmesinin bir sancısı'' olarak değerlendiren Kamalak, olayın bir hukuki boyutunun bir de fiili boyutunun bulunduğunu kaydetti.

Her memurun istifa etme, emekliliği isteme hakkının bulunduğunu ifade eden Kamalak, Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanlarının devlet memuru olduklarını anımsatarak, devlet memurlarının emekli olma haklarının bulunduğunu kaydetti.

Kamalak, şöyle konuştu:

''Öyle anlaşılıyor ki ortada bir sıkıntı vardır. Bu sıkıntıyı aşmak için Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanları emekliliklerini talep etmişlerdir. Bu, kanaatimce Türkiye'nin demokratikleşmesinin doğum sancısıdır. Türkiye'nin normalleşmesi, gerçek manada demokratikleşmesi için bu tür sancıları yaşaması gerekiyor. Burada tartışılması gereken husus, YAŞ'a birkaç gün kala emekliliklerini talep etmiş olmalarıdır. Anormal gibi görünse de kanaatimce Türkiye'nin normalleşmesi için, demokrasinin rayını oturması için bu tür sancıların yaşanması gerektiğini düşünüyorum. Sonucun ülkemiz, milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.'' AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler