YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kalın'dan Netanyahu'ya çok sert yanıt
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun Türkiye Cumhuriyeti ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik açıklamalarını en sert biçimde kınıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
Kalın'dan Netanyahu'ya çok sert yanıt
10 Aralık 2017 / 20:36 Güncelleme: 11 Aralık 2017 / 08:48

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun Türkiye Cumhuriyeti ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik açıklamalarını en sert biçimde kınıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

İsrail'in, Filistin topraklarının işgaline son vermesi gerektiğine işaret eden Kalın, şunları kaydetti:

Uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayan, Filistin halkının yüzlerce yıllık vatan topraklarını işgal eden, Birleşmiş Milletler kararlarını sistematik biçimde ihlal eden İsrail’in öncelikle kendi yaptıklarının hesabını vermesi gerekir. İlk kıblemiz olan Kudüs’ü, bir oldu bitti ile işgal devletinin başkenti yapacaklarını sananlar, abesle iştigal etmektedirler. İsrailli yetkililer ülkemize ve liderimize saldırmak yerine Filistin topraklarının işgaline son vermelidir."

AA

 // Uykucu
Cok sert olmus!!!...
11 Aralık 2017 08:08
 // Kenan
İkibin üçbin yil oncelerinde allah'ın dinine karşı gelen azmış kavimleri helak etmişti allah.bundan sonra ise azmış sapkin ve zalim kavimlere ses çıkarmayan biz müslümanları helak edicek sanırım....
10 Aralık 2017 21:11
 // Ömer
elçilik daha duruyor değil mi? Bu demektir ki Işgalci terör devleti ile ilişkiler devam ediyor. Ha Çokrenkli eşcinselerToş gibi, "oyunbozan abd biz niye ısrail ile kötü oluyoruz ki? ” diyor ve milletin tepkisinden korkuyor iseniz o ayrı......
10 Aralık 2017 21:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler