YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaleşnikofla ilgili şok detay
Kaleşnikofla ilgili şok detay
20 Mart 2011 08:32
Ünlü türkücü İbraim Tatlıses'e yönelik suikast girişiminde aracı kullanan Yunus A.tutuklandı. Polise verdiği ifadede olay yerinde 3 gün keşif yaptıklarını söyleyen şahıs, "Uçmak'ın saldırı için bana 500 bin lira vereceğini söyledi"dedi.

İbrahim Tatlıses'e suikast girişiminde kullanılan araç sürücüsü tutuklandı. Yunus A. "3 gün keşif yaptık. Uçmak bana 500 bin TL verecekti" dedi. Tetikçinin iz bırakmamak için ameliyat eldiveni kullandığını söyledi.

İbrahim Tatlıses'e silahlı saldırıda bulunulan aracın sürücüsü Yunus A. çıkarıldığı mahkemece "adam öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklandı. Yunus A. polisteki ifadesinde "Abdullah Uçmak bana saldırı için 500 bin TL vereceğini söyledi. 3 gün önce olay yerinde tatbikat yaptık" dedi. Yunus A.'nın savcılığa tek başına sevk edilmesi halinde her şeyi anlatacağını söylemesi üzerine adliyeye getirildiği öğrenildi.

Keşif yaptılar

Yunus A. saldırıda otomobilin arka koltuğunda Abdullah Uçmak'ın oturduğunu söyledi. Uçmak'ın saldırı öncesi Tatlıses'in programının çekildiği bölgede keşif yaptığını ve program bitiminde "Hazır olun" uyarısında bulunduğu belirtildi. Suikasttan sonra Ömerli Barajı'na gittiklerini bildiren Yunus A. silahı parçalayıp baraja attıklarını, tetikçi Ersin A.'nın da elinde iz kalmaması için ameliyat eldiveni taktığını söyledi.

Kadınlar eve gönderildi

Tatlıses'in tedavi gördüğü hastanede kendisini bir an olsun yalnız bırakmayan aile fertleri, kendi iradeleri ve hastane yönetimi kararıyla evlerine döndü. Tatlıses'in, dün gece yakınlarından tespih istediği ve gelen tesbihi çektiği belirtildi. Alınan suikast ve bomba ihbarından sonra da hastanede güvenlik önlemleri artırıldı.

Mermi sıkışınca katliam önlendi

İbrahim Tatlıses'e yönelik saldırıda kullanılan ve Ömerli Barajı yakınlarındaki bir gölette bulunan kaleşnikofla ilgili ilginç detaylar ortaya çıktı. Silahın saldırı anında 12'nci mermide tutukluk yaptığı, böylece Tatlıses ve yanındakilerin ölümden döndüğü, 11 el ateş açan saldırganların geri kalan 19 mermiyi ateşleyemediği ortaya çıktı. Polis, saldırıdan sonra önce zanlıların kullandığı otomobilin uydu kayıtlarını mercek altına almış, GPRS kayıtlarından saldırganların Ömerli Barajı yanında bulunan göletin yanında beklediklerini tespit etmişti. Dalgıç polisler silahı göletten çıkarmıştı.

Bugün

anlatın.belki inanırız...
 // ibrahim çelikoğlu
Güvenlik güçleri,istihbarat toplayacağım diye kese oluşturuyor.Esrarkeş,eroinmanlarla sıkı işbirliği içinde."Doğru yolda gidipte kaybolana hiç rastlamadım."sözünün geçersiz kaldığı bir zamanda"doğruyola gidipte kabolmayana"rastlanmayan deviri yaşamamıza sebeb olan emniyet güçleri deşifre edilmelidir.Görülüyorki uyguladıkları taktik,kanunsuzluk fayda değil işe yaramadığı gibi kamu yararına zarar veriyor.Bu sayede organize suç örgütleri vesayet rejimi...
20 Mart 2011 09:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler