YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaleşnikof ve G3 mermisi bulundu
Kaleşnikof ve G3 mermisi bulundu
13 Ekim 2009 08:16
Adana'da imha edilmek üzere çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Adana'da cezaevi lojmanları yakınında imha edilmek üzere ateşe verilen mühimmat ele geçirildi. 
 

Alınan bilgiye göre, gece saatlerinde Atakent Mahallesi Cezaevi Lojmanlarının arkasındaki bahçede ard arda patlama sesi duyuldu. Patlamanın olduğu  yöne bakan çevre sakinleri bir koltuğun yandığını gördü. Bunun üzerine vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen ekip, patlamanın devam  etmesi üzerine itfaiye ekibinden yardım istedi. Büyükşehir belediyesi'ne bağlı itfaiye ekibi yangını söndürürken, polisler de büyük bir bölümü yanan koltuğun çevresinde   incelemelerde bulundu.

Yapılan aramada çok sayıda patlamış ve patlamamış mermi göze çarptı. Ekipler, daha sonra şeritle çevirdiği bölgede geniş çaplı  inceleme başlattı. Olay Yeri İnceleme ekibi, saatler süren araştırmalarını ultraviyole (mor ötesi) ışıkla derinleştirdi. Uzun aramalar sonucu çevreye yayılmış ve toprağa karışmış 28 kadar G3, kaleşnikof ve tabanca mermisi bulundu. Ele geçirilen mermilerden bir çoğu yangın esnasında tahrip olurken, içlerinden sadece bir kaç tanesinin patlamadığı görüldü.

Olay yerindeki bütün mermiler büyük bir titizlikle toplanarak delil poşetine konuldu. Mühimmat, daha sonra incelenmek üzere Kriminal Bölge Laboratuvarı'na götürüldü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler