YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kale boş, atış serbest!
Kale boş, atış serbest!
24 Nisan 2010 16:43
Jirinovski, Türkiye'nin yarısını Ermenistan'a vereceğini vaat etti

Rusya aşırı sağ Liberal Demokrat Partisi Başkanı ve aynı zamanda ülke parlamentosu alt kanadı Duma Başkan Yardımcısı Vladimir Jirinovski, Moskova'da düzenlenen sözde soykırım günü anma mitinginde Türkiye'nin yarısının Ermenistan'a verilmesini talep etti.
 

Jirinovski, "Ermeniler size sesleniyorum; Batı Ermenistan'ın Türkiye'den alınarak Ermenistan'a verilmesine destek olacağız. Siz de Kırım'ın Ukrayna'dan alınarak Rusya'ya verilmesini destek verin." dedi.
 

24 Nisan sözde Ermeni soykırımı günü vesilesiyle Moskova'nın Krasnaya Presnaya Meydanı'nda düzenlenen gösteriye binden fazla kişi katıldı. Rusya Ermenileri Birliği, Rus-Ermeni Dostluk Derneği ve Ararat Derneği'nin organize ettiği gösteriye Jirinovski, Rusya Adalet Partisi Duma milletvekili Kira Lukyanova ve başka Rus siyasi ve sivil toplum örgütü yetkilileri katıldı.
 

Gösteride konuşan Rusya Ermenileri Birliği Başkanı Ara Abramyan, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın Ankara-Erivan ilişkilerinin normalleştirilmesini öngören protokolü askıya almasını "cesur bir adım" olarak nitelendirdi.
 Moskova'da faaliyet gösteren Ararat Derneği Başkanı Emmanuel Dolbukyan da, Türk kamuoyuna baskı yapabilmek için güçlü propaganda yapılması gerektiğini kaydetti.
 

Adalet Partisi Duma milletvekili Lukyanova da, tüm dünya devletlerini sözde Ermeni soykırımını tanımaya davet ederek, "Partimiz olarak Ermeni halkının yanındayız!" dedi.
 

"TÜRKLER, ERMENİ TOPRAKLARINI BOŞALTMALI"
 Gösterinin en ilginç konuşmalarını ise Jirinovski yaptı. Jirinovski'den önce kürsüde konuşan Ermeni diasporası yetkilileri "Türklerle anlaşmak imkansız!" diye haykırırken, Jirinovski, "Neden öyle diyorsunuz? Türklerle anlaşmak mümkün. Toprakları boşaltsınlar, ondan sonra anlaşmak mümkün. Türkler sizin topraklarınızda yaşıyor. ABD ve İngilizlerin oyunuyla Birinci Dünya Savaşı çıkartıldı. Ermeni halkı büyük zarar gördü. Türkler Batı Ermenistan'ı işgal etti. Bolşevik lideri Vladimir Lenin'in sayesinde." dedi.
 J

irinovski, Türkiye'nin "işgal ettiği" topraklardan çekilmesi gerektiğini iddia ederek, şunları söyledi;
 "Bu işin kolayı vardır: Türkiye'nin kuzeydoğusu Ermenistan'a, güneydoğusu ise Kürdistan'a verilsin. Türkleri bunu yapmaya zorlamalıyız. Siz Kırım'ın Ukrayna'dan alarak Rusya'ya verilmesi için bize destek verin, biz de Türkiye'deki toprakların size verilmesine destek verelim. O topraklarda daha önce Türkiye yoktu, eski Ermenistan devleti vardı. Aramızdaki  Türk casusları şimdi benim konuşmalarımı hemen Ankara'ya ulaştıracaklar. Ben apaçık şekilde yine belirtiyorum: Türkiye toprakları boşaltılmalı ve Ermenistan'a iade etmeli."
 

Azeri ve Gürcü topraklarının da Ermenistan'a ait olduğunu belirten Jirinovski, 2012 Devlet Başkanlığı seçimlerinde kendi partisini oy verilmesini de istedi.
 

Jirinovski, "Dostunuz olarak ben aranızdayım. Peki nerde diğer parti liderleri? O yüzden 2012 yılında oyunuzu kime vereceğinizi iyi biliyorsunuz: Liberal Demokrat Partisi'ne!" diye konuştu. CHA

dam başında saksağan
 // mcgan
jirinowski pabucu yarım çık rusyadan oynayalım.Köyün delisi!böyle bir meczubun koca rusya parlementosunda olması rusya açısından bir prestij kaybıdır.siyasete bak!kırıma karşı doğu anadoluyu babasının malı gibi bağışlıyor.Malum bu zat türkiyede hapis yatmış biri gençliğinde.Ne yaptılarsa gardiyanlar orda buna adam sıyırmış,Türkiye ve türk deyince kırmızı görmüş boğaya dönüyor....
24 Nisan 2010 18:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler