YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kalbi durana kadar bekleyeceğiz
İki arkadaşının can verdiği tramvay kazasından yaralı kurtulan Buket’in beyin ölümü gerçekleşti. Aile organ bağışı tekliflerine karşılık “Fişi çekilmeyecek. Umudumuz var’’ dedi
Kalbi durana kadar bekleyeceğiz
16 Mart 2010 / 08:18 Güncelleme: 16 Mart 2010 / 08:21

İstanbul Merter’de yaşanan tramvay kazası lise öğrencileri Denis Tekin ve İrem Dinçsoy’un ailelerinin yüreğine ateş düşürdü.

Korkunç olay sonrası ailelerin tek tesellisi, kazadan yaralı kurtulmayı başaran 15 yaşındaki Buket Bulut idi... Ancak cuma gününden bu yana yaşam savaşı veren Buket’in beyin ölümü gerçekleşti. Umudunu kaybetmeyen Bulut Ailesi kızlarının kalbi duruncaya kadar fişinin çekilmesini istemiyor. İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu “Aileye organ bağışı teklif edilecek. Ailenin konuya yaklaşımı belirleyici faktör olacak” derken genç kızın ailesi umudunu kaybetmediklerini belirtti.  Ayrıca Bulut Ailesi organ bağışı konusunda akrabalarından gelecek olumsuz tepkilerden dolayı kararsız olduklarını söyledi. Beyni dışında kızının tüm organlarının çalışmasının umut verici olduğunu söyleyen baba Veysel Bulut, duygularını şöyle dile getirdi:

NEDEN BİR MUCİZE OLMASIN!

 “Buket’in beyin ölümü gerçekleşmiş olabilir ama şu an bütün organları çalışıyor. Kalbi durana kadar bekleyeceğiz. Ara sıra yanına girip, çıkıyoruz. Umudumuzu hiç yitirmedik. Doktorlar ‘Geri dönmesi için bir mucize olması gerekli’ dediler. Gerekirse bu mucizeyi bekleyeceğiz. Hastanedeki hizmette en ufak bir kusur yok. Ancak televizyonlara yansıyan bazı haberlerden rahatsızız. Kızımın üzerinden siyaset yapılmasın.” Buket’in amcası Kemal Bulut ise “Bizi acımızla başbaşa bıraksınlar. Buket’in bütün organları sağlam. Beyninde hasar var. Ümit ediyoruz, hayata geri dönecek. Annesi, babası arada bir yanına giriyor. Buket’in kalbi durana kadar, son nefesini verene kadar beklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Arkadaşları Buket için tek yürek

Buket’in beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine gözyaşlarına boğulan arkadaşları, hastaneye akın etti. Liseli gençler Buket için tek yürek oldu. 

Denis ve İrem’in öldüğü yerden geçtiler

Tramvay kazasının meydana geldiği Bahçelievler Kemal Hasoğlu Lisesi önünde öğrencilerin çıkışı sırasında polis önlem aldı. Öğrencileri 200 metre ilerideki trafik ışıklarına yönlendiren polisler, bazı öğrencilerin tramvay yolundan geçmelerini ise engelleyemedi. Öğrencilerin polisin uyarılarına rağmen otomobillerin arasından geçerek tramvay yoluna girdiği ve karşı tarafa geçtiği gözlendi.

Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler