YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kahramanmaraş'takilere Ak Parti'li vekilden sağduyu çağrısı
Kahramanmaraş'takilere Ak Parti'li vekilden sağduyu çağrısı
16 Temmuz 2014 05:38
SMDK Siyasi Komitesi Üyesi Camus, AK Parti Milletvekili Güvenç'in Kahramanmaraş'ta yaşanan gerginlik üzerine, halka sağduyu çağrısında bulunmasından memnun olduklarını belirtti

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Siyasi Komitesi Üyesi Bedir Camus, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç'in kentte bir grup vatandaşın Suriyeli sığınmacılarla yaşadığı gerginlik üzerine, halka sağduyu çağrısında bulunmasından memnun olduklarını söyledi.

Camus, Kahramanmaraş'ta yaşanan gerginliğe ilişkin, "Suriyeli siyasetçiler ve sığınmacılar, yaşadıkları kriz sırasında Türkiye'nin hükümet ve halk düzeyinde yanlarında durduğunu unutmadı, unutmayacak. Birçok Suriyeli, Türkiye'de yatırım yaptı, başarılı oldu. Türklerle el ele verip çalışıyorlar. Medya Suriyelilerin bu başarılarına ışık tutmadı" dedi.

Camus, Suriyelilere karşı Türkiye'de düzenlenen gösterilere, çok az sayıda Suriyelinin işlediği ferdi ihlallerin neden olduğunu kaydetti.

Kahramanmaraş'ta önceki gün, sosyal medya üzerinde örgütlenip toplanan bir grup, Suriyeli vatandaşların ev, iş yeri ve araçlarına zarar vermiş, polis, gruba müdahale etmişti.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilli Güvenç, hemşehrilerine sağduyu çağrısında bulunmuş, meydana gelen olayların herkesi derinden üzdüğünü söylemişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler