YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kahramanmaraş şehidini uğurladı
Kahramanmaraş şehidini uğurladı
09 Haziran 2012 14:50
Hakkari'de düzenlenen operasyonda şehit olan Jandarma Komando Er Tuncay Can'ın cenazesi memleketi Kahramanmaraş'ta toprağa verildi

Yüksekova-Esendere karayoluna döşedikleri mayını patlatmak isteyen teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda şehit olan Jandarma Komando Er Tuncay Can'ın cenazesi memleketi Kahramanmaraş'ta toprağa verildi

Şehit Can'ın cenazesi sabah saatlerinde Necip Fazıl Kısakürek Şehir Hastanesi morgundan alınarak merkeze bağlı Çokyaşar köyündeki baba evine getirildi. Cenazenin getirilişi sırasında şehidin yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Cenaze daha sonra törenin yapılacağı Çokyaşar Elbistanlılar İlköğretim Okulu bahçesine götürüldü.

Cenazeye katılan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, şehidin babası Sadık ve annesi Sultan Can'a baş sağlığı dileklerini iletti.

Kürtçe ağıtlar yakan anne Sultan Can, ''Oğlum bu ölüm sana yakışmadı. Karıncaya bile basmazdı. Benim canım yandı. Başkalarının canı yanmasın. Bu acılar bitsin. Anneler böyle ağlamasın. Gençlerimiz ölmesin'' dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal da ''İnşallah bu işi hep beraber bitireceğiz. Bitecek inşallah'' diye konuştu.

Vali Şükrü Kocatepe de 1,5 yıldır Kahramanmaraş'ta görev yaptığını ifade ederek, ''Bu 15. acımız. Milletimizin başı sağ olsun, bu acı hepimizin'' diye konuştu. Törende daha sonra şehidin öz geçmişi okundu.

Bu sırada Alevi dedesi Mazlum Güler, Pir Sultan Abdal'ın bir şiirini okuyarak, acıların son bulmasını diledi.

Şehit Can'ın cenazesi Mazlum Güler tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

Törene, şehidin ailesi ve yakınları ile 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ünal Karaosmanoğlu, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu ve diğer ilgililer katıldı.

Bu arada 11 kardeşin en küçüğü olduğu öğrenilen Şehit Can'ın terhisine 6 ay kaldığı ve ailenin geçimini hayvancılık yaparak sağladığı belirtildi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Esendere karayoluna döşedikleri mayını patlatmak isteyen teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda 1 asker şehit olmuş, 1 terörist etkisiz hale getirilmişti. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler