YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kahramanlar Yüksekova'dan tekbirlerle ayrılıyor
Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki operasyonda bölücü terör örgütüne büyük darbe vuran güvenlik güçlerinden bazı birlikler, tekbir, dua ve "komando andı" okuyarak ilçeden ayrılıyor.
Kahramanlar Yüksekova'dan tekbirlerle ayrılıyor
02 Mayıs 2016 / 11:59 Güncelleme: 02 Mayıs 2016 / 16:04

Yüksekova'da 13 Mart'taki sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan ve 12 gün önce tamamlanan "Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" kapsamında arama tarama çalışmaları sürüyor. 

Güvenlik güçleri, ilçenin Cumhuriyet, Orman, Mezarlık, Yeni, Eski Kışla, Yeşildere, Esentepe, Dize ve Güngör mahallelerinde 40 gün süren operasyonda ilçeyi terör örgütü mensuplarından temizleyerek yaklaşık 200 teröristi etkisiz hale getirdi.

foto-534.jpg

Operasyonda, teröristlerce barikat, çukur, yol ve binalar ile evlerin kapı, pencere, dolap, ev eşyaları, kiriş, kolon ve harekete duyarlı lambalara yerleştirilen 296 el yapımı patlayıcıyı imha eden güvenlik birimleri, ele geçirilen tır dolusu mühimmatın yanı sıra 137 çukuru kapatıp 218 barikatı da kaldırdı.

Ağır silahlar kullanan bölücü terör örgütüne karşı kararlılıkla mücadele eden ve bölge halkının zarar görmemesi için oldukça dikkatli davranarak görevlerini layıkıyla yerine getiren güvenlik güçlerinden bazı birlikler, 12 gün süren arama tarama faaliyetinin ardından da dönüş yolculuğuna başladı. 

Operasyon süresince kaldıkları yerleşkede yolculuğa hazırlanan güvenlik güçleri, yola çıkmadan önce 52 gün süren görevleri boyunca, omuz omuza mücadele verdikleri arkadaşlarıyla vedalaştı.

Tekbir, dua ve "komando andı" ile yola çıktılar

Daha sonra hep bir ağızdan "komando andı"nı okuyan güvenlik güçleri, tekbir getirip dua etti.

Tabur komutanı, birliğe hitaben yaptığı konuşmada, "komando andı"nı dinledikten sonra gururlandığını belirterek, "Sizden bu andı dinlerken Peygamberimizin Hz. Hamza'ya; 'yavaş yürü ya Hamza. Heybetinle ölümü bile korkutuyorsun' deyişi aklıma geldi. Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun." diye seslendi.

Güvenlik güçleri, daha sonra zırhlı araçlarıyla, konvoy halinde ilçeden ayrıldı.

 

AA

Bu Kahramanlara iyi bakında gereğini yapın...!!!
 // Muhafız
Ey TBMM'deki AKP'li ve MHP'li Milletvekilleri;Bu vatan için canını en ufak düşünmeden feda eden bu kahramanlara çok iyi bakında sizlerde ders alıp TBMM'deki pkk terör örgütüne doğrudan destek veren vatan hainlerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasında elele verip bir an önce gereğini yaparsınız ve bunları adaletin önüne çıkarırsanız inşallah,yoksa siz gereğini yapamazsınız,birileri onların anladığı dilden gereğini yapmak zorunda kalacaktır,sonra bu yüce TÜRK MİLLETİNE suç bulmayın,gereğini ...
02 Mayıs 2016 Pazartesi 19:19
 // Oktay
ALLAH HEPİNİZİ KORUSUN....
02 Mayıs 2016 17:35
....
 // kafkasyalı
Rabbim gücünüze güç katsın. Her tip vatan millet düşmanlarını kahr–u perişan eylesin. Yürüyün Allah'ın aslanları.......
02 Mayıs 2016 16:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler