YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kahraman köpek Panço
Ordu'nun Fatsa ilçesine bağlı Bolaman beldesinde meydana gelen heyelanda heyelan öncesi Panço isimli av köpeği aşırı havlayarak insanları kurtardı... 3 işyerinin toprak altında kaldığı heyalanda Panço sayesinde can kaybı yaşanmadı!
Kahraman köpek Panço
17 Temmuz 2010 / 15:56 Güncelleme: 17 Temmuz 2010 / 16:01

Ordu'nun Fatsa ilçesine bağlı Bolaman beldesinde meydana gelen heyelan öncesi aşırı havlayarak insanların heyelan noktasından uzaklaşmasını sağlayan Panço isimli köpek beldede ilgi odağı oldu.

Dün akşam saat 19.30 sularında aşırı yağış sonucu oluşan heyelanda bir berber dükkanı, bir büfe ve bir kahvehane toprak altında kaldı. Heyelan sırasında kulübesinde bağlı olan Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Süleyman Alptekin'e ait Panço isimli av köpeği heyelan olacağını hissederek aşırı havlamaya başladı ve onlarca insanın olay mahallinden uzaklaşmasını sağladı. Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Süleyman Alptekin av köpeğinin aşırı havlaması ve ağlamasıyla heyelan olduğunu anladıklarını belirterek, "Hemen köpeği kurtardık, kendimiz de olay yerinden uzaklaştık. Heyelan olan yerden araçlar geçiyordu. Arabaların içerisinde aileler vardı, onları tahliye ettik" dedi.

Bolaman Kale Mahallesi Muhtarı Fahri Odabaş ise vatandaşların köpeğin havlamasıyla heyelan bölgesinden uzaklaştığını söyleyerek, "3 iş yeri toprak altında kaldı ama çok şükür can kaybı yok. Allah bir daha tekrarını göstermesin" diye konuştu. Beldede iş makineleri tarafından enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler